توزیع کمک‌های وقفی طرح شهید سلیمانی در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در آستانه سالگرد شهادت سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی، توزیع ۱۶ هزار بسته کمک معیشتی از محل عواید موقوفات و کمکهای خیران در قالب طرح "شهید سلیمانی" در این استان آغاز شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بسته‌ها شامل مواد غذایی از قبیل روغن، برنج، حبوبات و گوشت است که ارزش هر بسته به طور میانگین ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال می‌باشد.

وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی در راستای مبارزه با شیوع کرونا و حمایت از اقشار آسیب دیده ناشی از این ویروس از سوی این اداره کل با بهره گیری از عواید موقوفات مرتبط با کمکهای معیشتی و جلب حمایت خیران اجرا شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: توزیع بسته‌های کمک معیشتی از امروز در بقاع متبرکه این استان آغاز می‌شود و تا ۱۳ دی ماه، سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد.

وی افزود: نوع اقلام و تعداد بسته‌ها بسته به شرایط هر شهرستان و افراد نیازمند متفاوت است و از ۱۶ هزار بسته کمک معیشتی، پنج هزار بسته در مشهد بویژه حاشیه این شهر توزیع می‌شود. 

۳۰۴ بقعه متبرکه امامزادگان در خراسان رضوی وجود دارد که در این بقاع ۱۷۰ نفر خادم فصلی و ثابت مشغول فعالیت هستند.

تاکنون ۹ مرکز افق (خدمات اجتماعی- فرهنگی و قرآنی) در بقاع متبرکه خراسان رضوی ایجاد شده و ۱۳ مرکز افق نیز در حال راه‌اندازی است که تعداد این مراکز تا پایان سال به ۶۶ مرکز در استان خواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها