مشکلات ۶۶۲ واحد تولیدی خراسان رضوی رفع شد

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در ۹ ماه امسال با صدور مصوباتی مشکلات ۶۶۲ واحد تولیدی در بخشهای مختلف را حل کرده است.

علی رسولیان روز شنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: ۱۶۷ نشست این کارگروه در ۹ ماه امسال هزار و ۴۳۳ مصوبه برای رفع موانع تولید و حل مشکلات واحدهای تولیدی داشته که از این تعداد ۶۶۲ مورد اجرا شده و باقی آنها در دست اقدام است یا هنوز اجرایی نشده است. 

وی ادامه داد: از مجموع موضوعات مطرح شده در نشستهای این کارگروه ۱۴۱ مورد مربوط به تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، ۴۵۲ مورد مربوط به موارد بانکی، ۱۱۲ مورد مربوط به بیمه تامین اجتماعی و مابقی مربوط به سایر موارد اقتصادی بوده است.

معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به بررسی مشکلات ۹ واحد تولیدی در نشست امروز این کارگروه گفت: یکی از مهمترین و بزرگترین واحدهای فولادی استان در تامین شمش به عنوان ماده اولیه برای تولید تیرآهن با مشکل مواجه شده که مقرر شد شمش مورد نیاز از محل شرکت فولاد خراسان به منظور کاهش هزینه‌های حمل و نقل تامین شود.

وی افزود: طبق شیوه‌نامه جدید شورای عالی اقتصادی کشور همه واحدهای فولادی باید محصولات خود را در بورس عرضه کنند لذا شرکت فولاد خراسان نیز شمش مورد نیاز این واحد نورد را در بورس عرضه خواهد نمود.

رسولیان ادامه داد: از آنجا که این واحد فولادی تولیدکننده لوله‌های مورد نیاز طرحهای آبرسانی نیز می‌باشد، از محصولات آن برای استفاده در طرحهای فاضلاب استان بهره گرفته خواهد شد.

وی در خصوص رفع مشکل شهرک صنفی پروفیل کاران در زمینه دریافت استعلام از اداره کل راه و شهرسازی برای اخذ مجوز دریافت زمین گفت: شورای برنامه ریزی و توسعه عالی ترین نهاد تصمیم گیری استانهاست و می‌توان از این ابزار قانونی برای حل مشکلات اقتصادی بهره گرفت.

تقسیط بدهی یک مجتمع تولیدی و دامپروری به بانک کشاورزی، درخواست تسهیلات بانکی برای خرید ماشین آلات خارجی برای یک واحد تولیدی در بخش صنایع غذایی، حل مشکلات ترخیص مواد اولیه یک واحد دارویی از گمرک، تسریع در احداث خط لوله گاز برای یکی از واحدهای تولیدی پوشاک، بهره برداری از چاه‌های آب در اختیار یکی از شرکتهای تولیدی قند و رفع محدودیت خدمات بانکی برای یکی از واحدهای صادراتی استان از مصوبات امروز نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها