صالحی امیری: ۹۰درصد مشاهیر ورزش ایران از کشتی هستند

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: ۹۰ درصد مشاهیر ورزش ایران از کشتی هستند و بالای ۴۰ تندیس المپیکی مربوط به کشتی است.

به گزارش ایرنا سید صالحی امیری امروز در حاشیه بازدید از اردوی تیم های ملی کشتی در فدراسیون کشتی گفت: باید برای کشتی و کشتی گیران با احترام ایستاد. اکنون کشتی در بهترین وضعیت قرار دارد زیرا  همه سرمایه های سخت افزاری و نرم افزاری برای کشتی در تلاش هستند که اتفاقی خوب در این رشته ورزشی شکل بگیرد .

وی افزود: ۹۰ درصد مشاهیر ورزش ایران از کشتی هستند و بالای ۴۰ تندیس المپیکی مربوط به این رشته است. این هفته پنج تندیس رونمایی می شود و  در ماه جاری نیز  ساخت و رونمایی از تندیس نسل جدید آغاز می شود.

رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: از شرایط سخت اردو هامطلع هستیم وبه صورت روزانه رصد می کنیم  و در صورت تایید نهایی رییس فدراسیون کشتی  هماهنگی های لازم برای برپایی اردوی کیش فراهم خواهد شد.    
صالحی امیری با اشاره به شرایط کرونایی کشور افزود: شرایط کرونا شرایط سختی است و همه مردم غمگین هستند که انشاالله در المپیک با درخشش شما کام مردم شیرین می شود و با مدال ذائقه مردم تغییر می کند.
رییس هیات اجرایی کمیته المپیک اظهارداشت: تا آنجا که در توان ما باشد، به کشتی کمک می کنیم چون نقطه امید ما کشتی است و اگر کسی فکر کند ما به کشتی بی توجه هستیم این فکر گناه است.

وی  با خطاب قراردادن رییس فدراسیون کشتی، گفت: علیرضا دبیر از جنس کشتی است و خوب درخشید و با انگیزه و ارتباطاتی که دارد، تلاش می کند تا بهترین ها را برای کشتی فراهم کند البته از زحمات دیگران نیز نباید غافل شد. 

صالحی امیری با اشاره به اهمیت آرامش خاطر ورزشکاران و کادرفنی گفت: درجلسه ای که پس از بازدید از اردو به همراه هیات اجرایی با علیرضا دبیر و کادر فنی کشتی خواهیم داشت، درخصوص مستمری و بیمه کشتی گیران نیز بحث و بررسی خواهیم کرد. البته در نظر خواهیم داشت تا برای کشتی گیرانی که در مسیر قهرمانی و کشتی هستند، مستمری پرداخت کنیم که بخشی از آن را  دبیر و بخشی ما و وزارت وزش کمک  می کنیم.

وی ادامه داد: مشکل بیمه را نیز بخشی ما و وزارت و بخشی دیگر را علیرضا دبیر با کمک حامی مالی حل خواهیم کرد؛  البته مهم این است که این پرداخت ها پایدار باشد و هر تصمیمی برای همیشه گرفته شود.

هزینه اردوی کشتی گیران در روزهای کرونایی چندبرابر شد

رییس  فدراسیون کشتی در این بازدید گفت:کشتی یکی از سه ورزش سخت دنیاست. وقتی  کشتی گیران ما به المپیک هم برسند تازه کارشان شروع می شود چون  برای کشتی نه فقط حضور در المپیک بلکه مدال گرفتن افتخار است.
علیرضا دبیر اظهار داشت: ملی پوشان ایرانی از با اخلاق ترین ورزشکاران هستند و سخت تلاش می کنند تا در المپیک دل مردم را شاد کنند .

دبیر با اشاره به شرایط خاص برگزاری اردوها در دوران کرونا گفت: تمامی حاضران در اردو تست کرونا دادند که ما تست‌ها را به وزارت بهداشت ارسال می کنیم تامکتوب داشته باشیم که سالم هستند.

وی ادامه داد: هزینه های اردوها و کشتی گیران نسبت به دوران  قبل از کرونا چندین برابر شده است که یکی بدلیل تست کرونا و دیگری تغذیه خوب و مکمل های مجازی است که باید در اختیار کشتی گیران باشد.

مربیان قشرمظلوم ورزش هستند
محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی هم  گفت:کشتی گیران همواره در تلاش هستند در شرایط حساس با رسیدن به مدال مردم را شاد کنند.
وی ادامه داد: در این راه برای رسیدن به این مهم، علیرضا دبیر برای راحتی ما تلاش فراوان کرده، مربیان نیز خالصانه زحمت می کشند و کشتی گیران نیز با تمام وجود می‌ جنگند تا همگی بتوانیم  دل مردم را شاد کنیم.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اضافه می کند: درخواست دارم که از مربیان بیشتر حمایت شود چرا که این قشر مظلوم واقع شدند.
بنا گفت: بازدید مسوولان از اردو در بالارفتن روحیه ورزشکاران بسیار موثر است. خود من با دیدن بهداد سلیمی و سایر عزیزان روحیه مضاعف گرفتم و در حضور شما قول می دهیم بیشترین تلاش را برای شادی دل مردم کنیم.
غلام محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: هدف ما نیز مشخص است و می دانیم که در توکیو چه اتفاقی باید بیفتد و تمام تلاش خود را خواهیم کرد و امیدوارم مدال بیاوریم و بچه ها تاریخ ساز شوند از مسوولان نیز توقع حمایت از اردوها و آرامش نسبی داریم.

در ادامه بازدید رئیس کمیته ملی المپیک و هیات همراه از اردوی تیم ملی کشتی جشن تولد حسن یزدانی که روز گذشته پنجم ‌دی ماه بود با کیک تولد سردیس وی برگزار شد.

حسن یزدانی خطاب به  صالحی امیری حمایت و توجه بیشتر به قهرمانان و حل مشکلات آنان قبل از المپیک خواستار شد تا بتوانند بدون دغدغه خوش رنگ ترین مدال را برای کشور بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار ورزش