تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه اندیمشک شتاب می گیرد

اهواز-ایرنا-مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق حرارتی ایران با اشاره به روند اجرای پروژه نیروگاه دوکوهه اندیمشک و پیشرفت حدود ۲۷ درصدی این پروژه بزرگ اقتصادی گفت: برنامه ریزی برای تامین مالی این پروژه انجام و روند تکمیل این نیروگاه شتاب می گیرد.

به گزارش ایرنا محسن طرزطلب روز شنبه در بازدید از نیروگاه دوکوهه اندیمشک افزود: طبق برنامه ریزی واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه تا پایان سال آینده وارد مدار می‌شود اما به دنبال تسریع در روند کار و کاهش این مدت زمان هستیم.

وی اظهار داشت:در مدت زمان سه ماهه تا پایان امسال باید روند کار با شتاب مضاعف انجام شود.

وی هزینه این طرح را ۲۰۰ میلیون یورو عنوان کرد و افزود:بخشی از اعتبار این طرح پرداخت شده و مابقی آن نیز با برنامه ریزی تامین و پرداخت می شود.

طرزطلب تصریح کرد: هرگونه امکانات و تجهیزات که نیاز است فراهم می شود تا روند تکمیل این پروژه با سرعت بیشتری پیش رود.

وی بیان کرد:نقطه بحرانی این نیروگاه در شرایط کنونی احداث پست جی آی اس است تا بتوانیم از واحد گاز نیروگاه بهره برداری کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق حرارتی ایران افزود:بهره برداری از واحد گاز این نیروگاه برای سال آینده پیش بینی شده و واحد بخار هم برای یکسال بعد از آن هدفگذاری شده است.

طرزطلب با تاکید بر بومی گزینی در این پروژه گفت: مهمترین اولویت برای این طرح باید توجه به بومی گزینی و استفاده از نیروهای متخصص شهرستان باشد و شایسته نیست در این پروژه از نیروهای غیر بومی استفاده شود مگر در شرایطی که نیروی متخصص در شهرستان موجود نباشد.

فرماندار و نماینده مردم اندیمشک هم در نشست هایی با طرزطلب خواستار تسریع در روند اجرای پروژه و بومی گزینی در استخدام های این نیروگاه شدند.

نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه در کلاس اف جزو نیروگاه‌های با راندمان بالا محسوب می‌شود.

این نیروگاه در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در ۱۷ کیلومتری جاده اندیمشک کرخه در حال اجرا است.

ظرفیت اسمی این نیروگاه ۴۵۱ مگاوات عنوان شده است.

شهرستان اندیمشک دارای دو نیروگاه برق آبی، دو نیروگاه برق مقیاس کوچک و سه نیروگاه سیکل ترکیبی در حال احداث است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها