فیلمساز همدانی جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره سوئد را کسب کرد

همدان - ایرنا- فیلم «خواب ماندگان» به نویسندگی و کارگردانی «فرزانه قائمی» که به تازگی پخش جهانی خود را آغاز کرده، در اولین حضور جشنواره‌ای موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه از دهمین دوره جشنواره بین المللی (Balkan Nordic Film Festival ۲۰۲۰) فیلم سوئد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام این مطلب، افزود: این جشنواره که انیستیتو فیلم سوئد یکی از برگزار کنندگان آن است هر سال از هفتم تا بیست و یکم ماه دسامبر در شهر استکهلم کشور سوئد برگزار می‌شود.

«احمدرضا احسانی با اشاره به همکاری دفتر انجمن سینمای جوانان همدان در تهیه این فیلم، اظهار داشت: «خواب ماندگان» داستان ‌کارگری جوان است که همسر موقتش ناپدید شده و سفری را برای یافتنش آغاز می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه «رامتین کرامتی دیبا، رامونا خانقایی، شکوفه جعفری، مسعود بقایی و مجتبی مطلبی» از بازیگران این فیلم هستند، گفت: علی تقدسی مدیر فیلمبرداری و سیدمیثم حسنی هم تدوین این اثر سینمایی را برعهده داشتند و زهرا شیخلانی برای گریم و مصطفی اکبری نیز به عنوان صدابردار در این پروژه همکاری و مشارکت کردند. 

نخستین فیلم «فرزانه قائمی» با نام «اعلا» نیز سال ۲۰۱۷ در چندین جشنواره معتبر داخلی و خارجی، از جمله جشنواره اوزارک آمریکا، جشنواره کفالو ایتالیا و جشنواره فیلم شهر به نمایش درآمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها