پوستر نخستین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور رونمایی شد

بیرجند - ایرنا - پوستر نخستین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور یادمان پروفسور معتمدنژاد روز شنبه به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیرجند رونمایی شد.

به گزارش ایرنا در این آیین مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های شرق کشور از جمله خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان، جنوب کرمان و یزد نیز به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این آیین گفت: پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر علم ارتباطات ایران نقش بی‌بدیلی در بستر اطلاع‌رسانی و گسترش حوزه‌های مطبوعات داشت.

ناصر نبی زاده افزود: زادگاه پروفسور معتمدنژاد مانند بسیاری از دانشمندان و اندیشمندان خاک پاک استان خراسان جنوبی بوده و این باعث افتخار ما است که زمینه را فراهم کرد تا نخستین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور را در استان برنامه‌ریزی و تعریف کنیم.

وی بیان کرد: امید است با حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از  این جشنواره، سال‌های آینده شاهد برگزاری ملی این جشنواره باشیم و جایزه پروفسور معتمدنژاد را بتوانیم با راهنمایی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پایه‌گذاری کنیم و در سطح مطبوعات کشور این مسیر را نیز ادامه دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری نشست‌های شورای اطلاع رسانی درخصوص کرونا اظهار داشت: با تلاش و کوشش‌های خالصانه تمامی اصحاب رسانه استان اطلاع رسانی شایسته، به‌موقع و گسترده‌ای درخصوص ویروس کرونا در استان انجام شد.

وی با بیان اینکه رسانه‌های استان همراه با ستاد کرونا گام‌های بسیار شایسته‌ای برداشتند ادامه داد: صدا و سیما، مطبوعات، پایگاه‌های خبری، سایت‌های اطلاع‌رسانی و تمام خبرنگاران در این فضا بسیار کار کردند و جانانه در صحنه حضور داشتند لذا شاهد کاهش بیماری در استان بودیم که از این بابت از همه خبرنگاران قدردانی می‎‌کنیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی هم گفت: جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور باید از سال‌ها قبل برگزار می‌شد.

عباسعلی بهاری افزود: استان خراسان جنوبی سرزمین مردان بزرگی است که پایه‌گذار علوم مختلف هستند همانطور که پروفسور معتمدنژاد در حوزه علوم ارتباطات نوین فرزند این استان هست باید اطلاعات این بزرگ‌مرد را در حوزه بینش، دانش و علوم ارتباطات گسترش و ارتقا داد.

وی بیان کرد: انتظار داریم جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور پایدار شده و استمرار پیدا کند و جایزه‌ای برای این مهم انتخاب و تعیین و یا حداقل هر ۲ سال یکبار برگزار شود.

بهاری اظهار داشت: استانداری خراسان جنوبی آمادگی کامل دارد تا با تمام توان همکاری لازم را با این جشنواره داشته باشد و اگر در سال‌های آینده جشنواره پایدار باشد اعتباری برای این منظور در نظر خواهیم گرفت.

جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور با هدف کمک به افزایش کیفی آثار منتشر شده در رسانه‌ها، ایجاد فضای رقابتی میان فعالان رسانه‌ای بصورت منطقه‌ای و تقدیر از روزنامه‌نگاران برتر، ایجاد زمینه پویایی و نشاط مطبوعاتی، افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی مطبوعات، نکوداشت مفاخر و شخصیت‌های ممتاز علمی و فرهنگی کشور برای تقویت مولفه‌های انسجام ملی، آشنایی نسل کنونی با خدمات و نقش شخصیت‌های ملی، زمینه‌سازی و تشویق نسل جوان برای تفکر و تعمق در خدمات ارزنده شخصیت‌ها و مفاخر میهن اسلامی برگزار می‌شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی خراسان جنوبی با حمایت معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه مطبوعات استان اولین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور یادمان پروفسور معتمدنژاد را در سال جهش تولید با حضور استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و جنوب کرمان برگزار می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha