اصلاح هندسی ۲ هزار و ۸۳ پلاک‌ استان مرکزی انجام شد

اراک - ایرنا - رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: اصلاح هندسی نقشه ۲ هزار و ۸۳ پلاک اراضی طبیعی این استان امسال انجام شد.

«هادی نکویی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نقشه ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۴۴۱ هکتار از اراضی استان مرکزی با اجرای این طرح اصلاح شد.

وی ادامه داد: نقشه یک هزار و ۵۷۲ پلاک شامل یک میلیون و ۱۳۳ هزار و ۷۹۳ هکتار از اراضی طبیعی و ملی استان مرکزی برای صدور سند تک برگی به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی ارسال شده‌ است.

رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: نقشه یک هزار و ۵۷ پلاک این استان به مساحت ۸۵۱ هزار و ۵۵ هکتار از اراضی ملی استان پس از نقشه برداری شمیم  در سامانه ثبت و در آستانه صدور سند تک برگ و کاداستر قرار دارد.

نکویی گفت: تهیه سند تک برگی اراضی ملی استان مرکزی در راستای سیاست‌های کلان نظام، اهداف کلی سند چشم انداز افق ۱۴۰۴ و قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان انجام می‌شود.

رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان با هدف اخذ اسناد تک برگ و اراضی ملی، تثبیت مالکیت، تقویت مدیریت و نظارت بر اراضی، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان به اراضی ملی و دولتی، جلوگیری از زمین خواری انجام می‌شود.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها