دولت زیرساخت های ورزشی مناسب برای روستاییان استان فراهم کرده است 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت زیرساخت های ورزشی مناسب برای روستاییان و عشایر کشور و استان از جمله سالن چندمنظوره و زمین چمن مصنوعی فوتبال فراهم کرده و در آینده نیز گام های مؤثرتری در این زمینه برداشته می شود. 

به گزارش ایرنا، سید محمدتقی علوی روز شنبه در نشست مجمع انتخابات هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: اقدام های دولت برای ساخت و راه اندازی خانه های ورزش روستایی در کشور و این استان نیز مطلوب بوده است. 

وی افزود: اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون توجه ویژه ای به ورزش روستاییان و عشایر کشور و کهگیلویه و بویراحمد شده است. 

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چنین امر مهمی نیز با جدیت در دستور کار مسؤولان اداره کل ورزش و جوانان و هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی استان است. 

علوی عنوان کرد: استعدادهای چشمگیر در عرصه ورزش بین جوانان روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که می توان برای قهرمان پروری استفاده بهینه ای از آنها کرد. 

وی ابراز داشت: لازم است که استفاده مناسب تری از ظرفیت جوانان روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه ورزش شود. 

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد خواستار رشد و تقویت بیش از پیش نشاط، شادابی و سلامتی بین روستاییان و عشایر این استان از طریق گسترش روزافزون ورزش و بازی های بومی، محلی شد. 

علوی بر لزوم فعال تر شدن هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد و تلاش همه جانبه تر مسؤولان آن برای اجرای برنامه های مطلوب تر ویژه روستاییان و عشایر تأکید کرد. 

وی گفت: کلاس ها و دوره های آموزشی بیشتری در هر ۲ بخش مربیگری و داوری از سوی هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود. 

علوی اظهار داشت: تمامی هیأت های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد از جمله هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی راهکارها، ایده ها و برنامه های لازم برای کمک به توسعه روزافزون ورزش این استان در حوزه همگانی و قهرمانی را ارائه دهند. 

وی افزود: عملکرد تمامی هیأت های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد از جمله روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی به زودی رصد، ارزیابی و سنجش می شود. 

کاندیدای تصدی پست ریاست هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: مهمترین برنامه های چهار سال آینده این هیأت شامل برگزاری کلاس ها و دوره های مربیگری و داوری، برگزاری جشنواره بازی های بومی، محلی به منظور افزایش نشاط و شادابی بین مردم و به ویژه روستاییان و عشایر، تجهیز و تکمیل خانه های ورزش روستایی، برگزاری المپیاد خانه های ورزش روستایی و میزبانی رقابت های ملی است. 

رحمان همت پور اظهار داشت: کتاب بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد تهیه و تدوین شده و به زودی نیز رونمایی می شود. 

وی افزود: تاکنون ۸۰ خانه ورزش روستایی در کهگیلویه و بویراحمد تجهیز شده و به زودی نیز ۶ مورد دیگر تجهیز خواهد شد. 

کاندیدای تصدی پست ریاست هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: خانه های ورزش روستایی پایگاه و مکانی مناسب برای انجام فعالیت های ورزشی از سوی مردان، زنان و جوانان روستایی و عشایری بوده و باید در این استان فعال تر شوند. 

همت پور عنوان کرد: رشته ورزشی کمان سنتی در ۹ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد فعال شود و بر همین اساس نیز کلاس ها و دوره های مربیگری و داوری آن به زودی در استان برگزار می شود. 

وی ابراز داشت: جوانان روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد در زمینه ورزش مستعد و توانمند هستند و باید به طور جدی از سوی متولیان ورزش کشور و این استان حمایت شوند. 

صمد افخمی و رحمان همت پور ۲ کاندیدای تصدی پست ریاست هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد بودند که افخمی انصراف داد. 

تعداد اعضای مجمع انتخابات هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد ۱۵ نفر بود که از این تعداد ۲ نفر حق رأی دادن نداشتند. 

از مجموع ۱۳ رأی مأخوذه در این مجمع رحمان همت پور با کسب کل آرا به مدت چهار سال به عنوان رییس هیأت روستایی، عشایری و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و معرفی شد. 

افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها