آینده شغلی سیاه برای مستاجران کنونی کاخ سفید

تهران – ایرنا – کار کردن در کاخ سفید می‌تواند به عنوان سابقه درخشان و امتیازی برای دستیابی به مشاغل خوب محسوب ‌شود، اما افتضاحی که دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای افراد شاغل در کاخ سفید به بار آورده است، فرصت‌های شغلی آینده را از آنها می‌گیرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، روزنامه گاردین در مطلبی در این مورد نوشت: در حالت عادی، سابقه کار در کاخ سفید همچون امتیاز و مجوزی برای دسترسی آسان به فرصت های شغلی پرمنفعت در حوزه های مختلف در دوران بعد از فعالیت در کاخ سفید محسوب می شود، اما کار در کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری ترامپ، ممکن است برای این افراد در آینده به منظور یافتن شغلی جایگزین مشکل ساز شود.  

ترامپ به حدی اخلال گر و تفرقه افکن بوده که افرادی که تصور می شود وی را در انجام این امور یاری کرده اند، ممکن است بعدها در یافتن شغل با برخوردهای سردی روبه رو شوند.

«مو ولا» مشاور ارشد سابق جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت: این افراد این لکه ننگ را تا آخر عمر با خود حمل می کنند.

وی افزود: هرچقدر از دوره زمامداری وی دورتر شویم، مورخان، دانشمندان علوم سیاسی، فعالان سیاسی و تاریخ خود کشف و آشکار می کند و که این دولت تا چد فاسد بوده است و همانطور که این روند ادامه می یابد، این لکه تیره تر و بزرگتر می شود.

باید گفت که به طور معمول برای سخنگوهای کاخ سفید آینده شغلی خوبی در رسانه ها قابل تصور است. به عنوان نمونه، «جی کارنی» سخنگوی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴، معاون ارشد رئیس شرکت آمازون و رئیس روابط عمومی این شرکت است.

همچنین «جاش ارنست» جانشین وی که تحلیل گر شبکه های ان‌بی‌سی‌نیوز و ام‌اس‌ان‌بی‌سی بود، اکنون مدیر ارشد ارتباطات شرکت هواپیمایی آمریکایی «یونایتد ایرلاینز» و معاون ارشد مدیر این شرکت است.

اما برای فردی چون «کیلی مک‌انانی» که در حال حاضر این جایگاه را اشغال کرده، ممکن است یافتن چنین مشاغل رده بالایی، سخت تر باشد. وی یک مدافع بی چون و چرا از نحوه مدیریت ترامپ بر همه گیری کرونا و ادعای غلط تقلب در انتخابات و همچنین منتقد سرسخت مطبوعات بوده است.

در این میان، برای سایرینی چون ایوانکا دختر ترامپ و جرد کوشنر همسر وی که از مشاوران ارشد رئیس جمهوری بودند، اوضاع دشوارتر است. این دو در نیویورک به عنوان عنصر نامطلوب شناخته می شوند و شاید امیدوار باشند که در این مکان بتوانند زندگی سابق شان را از سر گیرند. گفته می شود که ایوانکا قصد دارد برای تصدی کرسی سنا در فلوریدا اقدام کند.

در همین حال، «ریک ویلسون» یکی از بنیانگذاران پروژه لینکلن گفت: حدس می زنم که دونالد ترامپ با استفاده از پول های جمع آوری شده از طریق طرح ادعای تقلب انتخاباتی، یک سازمان سیاسی تاسیس و تعدادی از این افراد را آنجا استخدام می کند.

وی افزود: تصور می کنم که فرزندان وی نیز درصدد نجات امپراطوری تجاری وی برمی آیند.

وی تصریح کرد: شاید برخی از این افراد شخصا از آرمان ها و اهداف سیاسی برخوردار باشند، اما فکر نمی کنم بسیاری از افراد نزدیک به ترامپ، لابی گر شوند، زیرا ترامپ هرگز روابط خوبی با کنگره نداشته است و آنها نیز قطعا روابط خوبی ندارند. همچنین گمان نمی کنم آنها وارد اندیشکده ها شوند، زیرا در بین آنها کارشناسی دیده نمی شود.

«کامارک» عضو ارشد مطالعات حکمرانی در اندیشکده «بروکینگز» در واشنگتن گفت: ترامپ ریاست جمهوری عادی نداشت، از اینرو دوره پس از ریاست جمهوری وی نیز قرار نیست عادی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار جهان