فرماندهی عملیات مشترک عراق: بغداد از امنیت برخوردار است

بغداد – ایرنا- سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق گفت که شهر بغداد از امنیت برخوردار است و هیچ تهدیدی علیه آن وجود ندارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از رسانه های عراقی، سرلشکر «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق امروز در سخنانی مطبوعاتی تصریح کرد: فرماندهی ستاد عملیات مشترک از طریق فرماندهی ستاد عملیات بغداد و یگان های مربوطه و با توجه به برخورداری بغداد از وضعیت با ثبات امنیتی، امکانات و توانمندی برای جلوگیری از هرگونه وخامت اوضاع امنیتی را دارد.

وی افزود: شهر بغداد از طریق فرماندهی ستاد عملیات بغداد و یگان های مستقر وزارت دفاع و کشور که با جدیت زیادی کار می کند و نیز یگان های الحشد الشعبی و یگان های وزارت امنیت ملی و دستگاه اطلاعاتی و دستگاههای امنیتی دیگر که با توانمندی و امکانات بسیار زیاد فعالیت می کنند، از امنیت برخوردار است.

سرلشکر الخفاجی بار دیگر تاکید کرد که بغداد امن است و هیچ تهدیدی علیه آن وجود ندارد.

وی افزود: ستاد فرماندهی مشترک عراق تلاش اطلاعاتی برای تعقیب عاملان شلیک راکت ها و دنبال کردن گروههایی را که تلاش می کنند که به یگان ها و اهداف حیاتی خدشه وارد کنند، تشدید کرده است.

منطقه «سبز» در مرکز بغداد که تعدادی از سفارتخانه ها از جمله سفارت آمریکا و ساختمان های مهم حکومتی عراق در آنجا قرار دارد، اخیرا شاهد حمله ای راکتی بود و شلیک این راکت‌ها و واکنش سامانه‌های موشکی سفارت آمریکا به آن، مردم را نگران و هراسان کرد.

ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق پس از این حمله راکتی در بیانیه‌ای اعلام کرد: یک گروه قانون‌شکن یکشنبه شب چند راکت به سمت منطقه سبز در بغداد شلیک کرد که مشخص شد که از منطقه پادگان «الرشید» شلیک شده و به یک مجتمع مسکونی اصابت کرده است.

در این بیانیه آمد: بر اثر اصابت این راکت‌ها، خسارت مالی به این ساختمان‌ها و تعدادی خودروی غیرنظامی وارد شد، اما به کسی آسیبی نرسید.

سفارت آمریکا در بغداد نیز یکشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که خسارت جزیی به مجتمع سفارت وارد شده، اما کسی آسیب ندیده است.

نخست ‌وزیر عراق دوشنبه شب از دستگیری گروهی مظنون در ارتباط با این حمله خبر داد.

وزیر کشور عراق نیز روز پنجشنبه گفت که تاکنون چند طرح حمله به منطقه امنیتی «سبز» بغداد خنثی شده است و وزارتخانه متبوعش با مراکز دیپلماتیک برای حفاظت از آنها در بغداد همکاری می‌کند و همچنین روی یک طرح امنیتی – نظامی برای جلوگیری از حمله به منطقه سبز بغداد کار می‌کند.

گروهی از مسئولان، سیاستمداران و سران احزاب و گروههای مقاومت عراقی طی روزهای اخیر حمله به مراکز دیپلماتیک را محکوم و چنین اقداماتی در این برهه زمانی را حرکت مشکوک با هدف فتنه‌انگیزی و برهم زدن اوضاع عراق توصیف کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار جهان