۳۵۰ واحد الگویی دام سبک در خراسان جنوبی افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - واحد الگویی تجمیعی دام سبک در منطقه عشایری ماهیرود بخش دُرح شهرستان سربیشه به نمایندگی از ۳۵۰ واحد الگویی دام سبک در استان خراسان جنوبی افتتاح شد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی روز شنبه در آیین افتتاح این طرح که فرمانده سپاه استان نیز حضور داشت، گفت: این طرح‌ها در ۶ دهستان‌ هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال اجرا و افتتاح شد.

مهدی هنری افزود: در این طرح‌ها تامین ۲ هزار راس دام سبک به ارزش ۲۴ میلیارد ریال با همکاری شرکت گسترش توسعه‌گری پردیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام شد.

وی عنوان کرد: در راستای برنامه‌های اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی با توجه به اینکه یکی از رسته‌های اصلی اشتغال روستاهای هدف، رسته دام سبک است، آموزش و شبکه‌سازی فعالان در عرصه دام انجام شد.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی یکی از عوامل اصلی در افزایش بهره‌وری دام را ایجاد جایگاه بهداشتی دام ذکر کرد و گفت: این موضوع مورد توجه جدی قرارگاه در روستاها قرار گرفته و نکته مهم این پروژه‌ها مشارکت مردم در اجرای پروژه‌ها و تامین بخشی از هزینه‌ها است.

وی افزود: از مجموع ۳۵۰ جایگاه دام، چهار جایگاه تجمیعی مربوط به عشایر منطقه مرزی دُرح است که در محلات عشایری ساخته شد و هر واحد ظرفیت حدود ۸۰۰ تا هزار راس دام را دارد.

هنری گفت: سایر جایگاه‌های دام شخصی است که در ۶ دهستان هدف قرارگاه احداث شد و در مجموع جایگاه‌های بهداشتی دام حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد در افزایش بهره‌وری دام موثر است.

همچنین پروژه انتقال آب آشامیدنی روستای میغان در شهرستان مرزی نهبندان با اعتبار ۲ میلیارد ریال و مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی امروز به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها