فعالیت کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان همدان بر اساس نیاز بازار است

همدان _ ایرنا _ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: فعالیت کارگاه‌های فنی و حرفه ای این استان بر اساس نیاز بازار کار است تا این آموزش‌ها به خلق فرصت‌های شغلی منجر شود.

وهب مختاران روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تشریح عملکرد مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قروه درگزین افزود: در این مرکز ۹ ماهه سال جاری ۱۳ دوره آموزشی در امر آموزش های مهارتی به مردم این منطقه و برای علاقه مندان مهارت آموزی برگزار شده است.

وی اظهار داشت: آموزش های ارائه شده در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جدید درگزین در این مدت ۲۰۶ نفر دوره و ۵۰ هزار و ۲۲۸ نفر ساعت آموزش است.

مختاران، بافنده عروسک ، سری دوز حرفه ای، نازک دوز زنانه، کمک برقکار، دوزنده سرویس آشپزخانه را از رشته های آموزشی امسال برشمرد و گفت: کاربر اتوماسیون اداری ، فتوشاپ ، تولید و محتوا با نرم افزار storyline، الگوساز و برشکار لباس زنانه، برقکار ساختمان درجه یک و دو، و سازنده چند رسانه ای از دیگر رشته‌هایی آموزشی این مرکز است.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲ دوره به صورت حضوری و بقیه به صورت نیمه حضوری و مجازی برگزار شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان عملکرد دوره های مهارتی شهرستان درگزین در سال گذشته را ۴۸۴ نفر دوره و نزدیک به ۸۶ هزار نفر ساعت آموزش اعلام کرد.

مختاران افزود: برنامه ریزی های اثربخشی به منظور اجرای دوره های مهارتی برای جوانان و  مردم شهرستان انجام شده است که با حمایت فرماندار به طور قطع می‌تواند در ایجاد اشتغال پایدار در سطح شهرستان درگزین موثر واقع شود.

مختاران با اشاره به علاقه مند بودن مردم شهرستان درگزین به فراگیری دوره های فنی و مهارتی گفت: چنانچه دوره خاصی مد نظر باشد و آن شهرستان مربی مربوطه را نداشته باشد، در اسرع وقت از شهرستان‌های دیگر تامین خواهد شد.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی، در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی، برای چهارمین سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست جشنواره شد.

در بخش آموزش‌های فنی و حرفه ای دولتی استان همدان ۱۸ مرکز ثابت و ۴ شعبه و از مجموع ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی، ۱۲۹ آموزشگاه ویژه دختران، ۲۳ آموزشگاه پسران و ۴۶ آموزشگاه دومنظوره در سطح استان همدان مشغول فعالیت در برگزاری دوره های آموزشی مرتبط هستند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها