رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری: ورزش همگانی ابزار شناخت استعدادها است

سمنان- ایرنا- رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: رشته دوچرخه‌سواری در بخش ورزش همگانی برای شناخت استعدادها و توسعه ورزش قهرمانی در این رشته مورد توجه باشد.

به گزارش ایرنا، خسرو قمری روز شنبه در آیین برگزاری مجمع انتخاباتی هیات دوچرخه‌سواری استان سمنان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان ابراز داشت: توسعه ورزش همگانی در بخش‌های مختلف به ویژه دوچرخه‌سورای نقشی مهم در شناسایی استعدادها دارد و باید این بخش بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برای پرورش یک ورزشکار برای حضور در ورزش قهرمانی اولین گام شناسایی افراد نخبه است و در ورزش همگانی این فرصت وجود دارد تا افراد نخبه شناسایی و با پرورش استعدادها در ورزش قهرمانی پیشرفت کرد.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری تصریح کرد: دروازه ورود به ورزش قهرمانی و راه‌یابی به تیم ملی توجه به ورزش همگانی و توجه به نخبه‌یابی است.

وی یادآور شد: تلاش شود در استان سمنان ورزش همگانی در بخش دوچرخه‌سورای به منظور شناسایی استعدادها بیش از پیش مورد توجه باشد.

وی بیان کرد: کارهای زیربنایی خوبی برای ارتقای جایگاه استان سمنان در رشته دوچرخه‌سواری انجام شده است که نتیجه این کارهای زیربنایی در سال‌های آینده به‌ثمر خواهد نشست و شاهد موفقیت‌های روزافزون ورزشکاران استان در رشته دوچرخه‌سواری خواهیم بود.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری  اظهار داشت:  رتبه سمنان در رشته دوچرخه‌سواری بین استان‌های دیگر در جایگاه  ۲۰ تا ۲۴ متغیر است اما با کارهای زیربنایی انجام شده می‌توان آینده درخشان متصور بود.
قمری تصریح کرد: یکی از مزیت‌های استان سمنان نزدیکی با تهران است و ورزشکاران می‌توانند از امکانات و ظرفیت‌های پایتخت کشور استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: استان سمنان به دلیل برخورداری از جاده‌های مناسب ، کویر و کوهستان می‌تواند  ظرفیت خوبی برای برگزاری مسابقات ملی باشد و باید از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود.

وی تاکید کرد: مسوولان استان سمنان با توجه به ظرفیت‌های استان در زمینه دوچرخه‌سورای در این زمینه نگاه ویژه داشته باشند.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری  گفت: رشته دوچرخه‌سورای از جمله رشته‌هایی پرمدال کشور است و این رشته ورزشی بیش از ۶۰ مدال المپیک و آسیایی  کسب کرده است.
به گزارش ایرنا، رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری  به منظور شرکت در مجمع انتخاباتی هیات دوچرخه‌سواری استان به سمنان سفر کرد.

هیات دوچرخه‌سواری استان سمنان از سال ۱۳۶۳ در این استان تشکیل و فعال شد  و اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان‌یافته در رشته دوچرخه سورای استان فعالیت دارند.

در این نشست و در سه دور انتخابات، محمد علی ترحمی به مدت چهار سال به عنوان سکاندار هیات دوچرخه‌سورای استان سمنان انتخاب شد.
در پایان مجمع انتخابات هیات دوچرخه‌سورای استان سمنان رییس فدرسیوان و سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با اهدای لوح تقدیر از زحمات خلیل‌الله غزنچای رییس سابق هیات دوچرخه‌سورای استان سمنان تقدیر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha