نمرات پایان ترم دانشجویان شهید بهشتی تلفیقی محاسبه می‌شود

تهران- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی گفت: اساتید از ابتدای ترم تحصیلی در حال پایش دانشجویان هستند و امتحانات پایان ترم تنها بخشی از نمرات دانشجویان را شامل می‌شود.

آموزش مجازی از بهمن ماه سال گذشته و در پی شیوع بیماری کرونا تاکنون در دانشگاه های کشور تداوم یافته است.  علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری نیز در خصوص برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه ها گفته است: با توجه به شرایط پیش آمده بیماری کرونا برنامه ریزی شده تا امتحانات پایان ترم نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجویان مجازی برگزار شود.

علی اکبر افضلیان معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی نیز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در خصوص نحوه برگزاری امتحانات این دانشگاه توضیح داد: امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی جاری از ۱۳ دی آغاز می‌شود و دو هفته به طول می انجامد. همچنین امتحانات دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۹، از ۲۷ دی آغاز و در طول یک هفته انجام می شود.

وی ادامه داد: امتحانات طبق دستورالعمل وزات علوم و با توجه به پاندمی کرونا در راستای حفظ سلامت دانشجویان به صورت غیرحضوری با استفاده از سامانه‌های یادگیری الکترونیکی دانشگاه انجام می شود که نقص های این سامانه رفع شده و مشکلی برای برگزاری امتحانات وجود ندارد.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: اساتید و دانشجویان نسبت به سال گذشته تجربیات بسیار خوبی در زمینه آموزش الکترونیکی کسب کرده اند به گونه ای که شرایط برای آنها مطلوب تر است؛ بنابراین در این ترم با چالش های بسیار اندکی رو به رو هستیم و امیدواریم امتحانات به صورت مطلوب برگزار شود.

افضلیان در خصوص نحوه نمره دهی به دانشجویان تصریح کرد: طبق اطلاعیه ای به اساتید اعلام شده تا در همان اوایل ترم عملکرد دانشجویان در کلاس های مجازی ارزیابی و پایش شود و امتحان پایان ترم فقط بخشی از نمره دانشجو را تعیین کند؛ بنابراین نمرات دانشجویان به صورت تلفیقی خواهد بود.

وی در خصوص نحوه ارائه رساله ها و پایان نامه ها گفت: دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها نیز در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در مورد تمهیدات دانشگاه برای جلوگیری از تقلب در امتحانات مجازی عنوان کرد: قطعا هر دانشگاهی تمهیدات و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تقلب دارد و دانشگاه ما نیز راهکارهای موثری برای شناسایی دانشجویانی که متاسفانه دچار تقلب در امتحان می شوند، دارد که مطلوب است این تمهیدات علنی نشود.

به گزارش ایرنا، پیش از شیوع ویروس کرونا ۲۰۰ کلاس مجازی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شد اما در حال حاضر این تعداد به پنج هزار کلاس افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha