۹۵۰ خانه طرح اقدام ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد احداث می شود

گچساران- ایرنا - معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت:۹۵۰ خانه طرح اقدام ملی مسکن در استان ساخته می شود که تاکنون برای ۴۹۰ واحد مسکونی پروانه احداث صادر شده است.

به گزارش ایرنا،حامد صیادی روز شنبه در بازدید از واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در گچساران افزود: براساس  برنامه ریزی انجام شده ۵۰۰ واحد در گچساران،۲۶۰ واحد در کهگیلویه ۱۰۰واحد در سی سخت،۴۰ واحد در لیکک و۵۰ واحد مسکونی در چرام احداث میشود.

وی در مورد شهر یاسوج مرکز استان نیز گفت:با وجود اختصاص سهمیه اما به دلیل بالا بودن قیمت زمین هنوز  طرح اقدام ملی مسکن در این شهر عملیاتی نشده است.

بیان کرد: از این تعداد ۳۷۰ واحد در حال عملیات خاکبرداری،۱۲۰ واحد در مرحله پی کنی،۳۰ واحد در مرحله فنداسیون و ۲ واحد در مرحله اجرای سقف است.

وی ابراز داشت: عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مذکور با پیشرفت فیزیکی مطلوب در حال انجام است و پیش بینی می شود تا  ۲ سال آینده واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن احداث و به افراد واجد شرایط واگذار شود.

وی تاکید کرد:قیمت تمام شده هر واحد طرح اقدام ملی مسکن در استان طبق نقشه طراحی  و اعلام می شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد:طرح اقدام ملی مسکن به عنوان جایگزین مسکن مهر با هدف تامین مسکن مناسب برای اقشار کم درآمد و میان درآمد  در سال ۱۳۹۸ توسط دولت ارائه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد به عنوان اجراکننده برای شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان فعالیت های خود را آغاز کرده است.
صیادی افزود: زمین مورد نیاز این طرح ها از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان تأمین شده است.

متراژ هر واحد مسکونی ۷۵ تا ۱۰۰ متر مربع است که  بستگی به مراحل تکمیل نقشه و تایید آن دارد.
تعداد طبقات این واحدهای مسکونی دو طبقه تا چهار طبقه طراحی شده است.

در  سایت های طرح اقدام ملی مسکن فضای آموزشی، مذهبی، بهداشتی و تجاری پیش بینی شده است.
تسهیلات بانکی هر واحد  مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ ۱۸ درصد و آورده شخص علی الحساب ۳۰ درصد برآورد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها