سرمایه‌گذاری در بخش صنعت فارس یک هزار و ۸۸ درصد افزایش یافت
عکس آرشیوی است

شیراز-ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان فارس گفت: میزان سرمایه‌گذاری در بخش صنعت این استان از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آذرماه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، یک هزار و ۸۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش دریافتی روز شنبه ایرنا، حمیدرضا ایزدی افزود: در ۹ ماه سال ۹۹، تعداد ۲۳۳ فقره پروانه بهره‌برداری با حجم سرمایه‌گذاری افزون بر ۲۲۱ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال و با میزان اشتغال سه هزار و ۷۷۶ نفر، صادر شد در حالی که در ۹ ماه سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۰۹ فقره پروانه بهره‌برداری با حجم سرمایه گذاری ۱۸ هزار و ۶۲۴ میلیارد ریال و اشتغال سه هزار و ۳۱۶ نفر در استان فارس صادر شده بود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اظهار داشت: پروانه‌های بهره‌برداری برای تولید محصولاتی چون شمش آلومینیوم، گندله آهن، آهن اسفنجی، انواع آب معدنی و غیره صادر شده است.
ایزدی بیان کرد: در ۹ ماه ابتدای سال ۹۹، با پیش‌بینی میزان سرمایه‌گذاری ۱۵۷ هزار و ۲۴۶ میلیارد ریال و اشتغال ۲۵ هزار و ۵۵ نفر، تعداد یک هزار و ۶۸۵ فقره جواز تاسیس در این استان صادر شد.
وی افزود: این میزان در ۹ ماه سال ۱۳۹۸، با پیش‌بینی حجم سرمایه‌گذاری ۷۹ هزار و ۲۲۴ میلیارد ریال و اشتغال ۱۷ هزار و ۶۴۳ نفر، میزان یک هزار و ۱۶۳ فقره جواز تاسیس در استان بود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اضافه کرد: با مقایسه، مجوزهای صادره در سال ۱۳۹۹، نسبت به زمان مشابه سال ۹۸ و با در نظر گرفتنِ متغیر میزان ۴۵ درصد، با متغیر سرمایه‌گذاری ۹۸ درصد و با متغیر پیش‌بینی اشتغال ۴۲ درصد، رشدِ مثبت نتیجه‌گیری می‌شود.
ایزدی ادامه داد: از میزان ارقام ذکر شده با موضوعِ تعداد جوازها، بیشترین میزان صادر شده متعلق به شهرستان‌های شیراز، خرم‌بید ، مرودشت، نی‌ریز، کازرون و همچنین بیشترین آمار پروانه‌های صادره متعلق به شهرستان‌های شیراز با ۱۱۸ فقره، خرم‌بید ۱۵ فقره، زرقان ۱۴ فقره و مرودشت ۱۱ فقره است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha