شیوه برگزاری امتحان دانش آموزان  در استان اصفهان تغییر نمی‌کند

اصفهان - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: تغییر رنگ‌بندی وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های استان از نارنجی به زرد تاثیری در شیوه برگزاری امتحانات به صورت مجازی ندارد.

  محمدرضا ناظم‌ زاده روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: با وجود زرد شدن وضعیت کرونایی ۱۸ شهرستان اصفهان، ستاد کرونا اجازه برگزاری امتحانات به صورت حضوری را نداده است و تنها امتحانات مراکز آموزش از راه دور  و دبیرستان بزرگسالان که تعداد آنها محدود است، حضوری است.

وی اضافه کرد: وزیر آموزش و پرورش به‌تازگی پیشنهادی به ستاد ملی کرونا مبنی بر تمهیداتی برای حضور دانش‌آموزان در مناطق کم خطر ارائه کرده  است تا در صورت تصویب این کلاس‌ها به‌صورت محدود برگزار شود که تاکنون هیچ مصوبه‌ای در این‌باره اعلام نشده است.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: تمامی امتحانات و کلاس دانش‌آموزان، ابتدایی، متوسطه و هنرستان‌ها در استان غیرحضوری است.

وی درباره برگزاری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم نیز گفت: امتحانات نوبت اول این ۲ پایه تحصیلی در دی  غیرحضوری است اما در خرداد برگزاری امتحانات حضوری خواهد بود.

استان اصفهان دارای ۹۰۰ هزار دانش‌آموز و پنج هزار واحد آموزشی است.

  اکنون از ۲۴ شهرستان استان اصفهان ۱۸ شهر ستان در وضعیت زرد کرونایی  و ۶ شهرستان شامل اصفهان، خمینی‌شهر، کاشان، نطنز، شهرضا و فلاورجان وضعیت نارنجی قرار دارند.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۷۷ هزار نفر بطور قطعی در کشور به کرونا مبتلا شدند و بیش از ۵۴ هزار نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها