۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۱
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84162108
۲ نفر

برچسب‌ها

مامور سابق اف.بی.آی: انفجار ایالت تنسی معما است

تهران – ایرنا – یک مامور ویژه سابق اف. بی. آی(پلیس فدرال آمریکا)در تحلیلی به شبکه خبری سی ان ان  گفت:  انفجارخودروی بمب گذاری شده در نشویل مرکز ایالت تنسی آمریکا معمایی است که حل آن برای نیروهای امنیتی و پلیس فدرال دشوار خواهد بود و نمی توان آن را عمدی یا تروریستی تشخیص داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا گزارش داد: این انفجار که در نخستین ساعات روز کریسمس (بامداد روز گذشته جمعه بوقت محلی) در نشویل ایالت تنسی رخداد باعث تخریب ۴۱ واحد کسب و کار شد.

در جریان این انفجار یک جسد بدست آمد و سه نفر هم زخمی شده اند.

ماهیت بمب مشخص نیست

«جان کوپر» شهردار شهر نشویل درباره این انفجار به این شبکه گفت: این حادثه ای دور از انتظار در داخل آمریکا بود؛ این انفجار برای مدتی یک معما باقی خواهد ماند اما در نهایت حل می شود.

«جیمز گاگلیانو» (James Gagliano) مامور ویژه سابق اف. بی. آی (پلیس فدرال آمریکا)در این باره گفت: تمامی شواهد مربوط به این انفجار در حقیقت در خود این انفجار نابود شده است، درنتیجه هنوز نمی توان به ماهیت این بمب پی برد که تا چه میزان پیچیده بوده و این خود معمایی است.

این مامور سابق افزود: زمان این انفجار نیز جای پرسش دارد، چنانچه مسبب یا مسببان این انفجار خواستار انفجاری پرتلفات  بودند، ساعت ۵:۳۰ بامداد بوقت مرکز آمریکا نمی توانسته زمان درستی برای این منظور باشد.

هر بمب گذاری روش خود را دارد

این تحلیلگر امور جنایی درادامه به سی ان ان گفت: از بین رفتن شواهد این بمب گذاری کار را برای نیروهای امنیتی و پلیس دشوار می سازد،چنانچه انفجار بمبی در دهه ۷۰ و یا ۹۰ میلادی (در قرن گذشته)  رخ می داد به آسانی می توان رد بمب گذار را از روش بمبی که آن را ساخته و منفجر کرده است، شناخت؛ اما درمورد این بمب چیزی نمی دانیم و این نخستین پرسشی است که نیروهای پلیس و امنیتی به دنبال یافتن آن خواهند بود، تنها می توان با یافتن بقایای این بمب به میزان پیچیدگی و نوع آن پی برد.

انفجار نشویل می تواند یک پیام باشد

این مامور سابق گفت: بنابر تجربیاتی که طی سال ها در صحنه های جنایی و یا صحنه های تروریستی داشته ام، زمان و مکان این انفجار نمی توانسته نه تلفات سنگین و نه مکان مهمی را هدف قرار داده باشد، این گمان می رود که این انفجار می تواند یک پیام بوده و ممکن است وقایع دیگری بدنبال داشته باشد.

اوایل بامداد روز گذشته انفجاری در نشویل مرکز ایالت تنسی رخداد که بر اثر این انفجار سه نفر مجروح شده و روانه بیمارستان شدند، مقامات پلیس این انفجار را که در یک خودرو کاروان رخ داد یک اقدام عمدی توصیف کرده اما هنوز اطلاعات دقیقی در مورد علت و مظنونان حادثه اعلام  نشده و مقامات محلی و فدرال همچنان در حال بررسی علت این حادثه هستند.

شهر نشویل با حومه آن مساحتی بالغ بر یکهزار  و ۳۶۰ کیلومتر مربع و با جمعیتی بیش از ۶۰۰هزار نفر مرکز ایالت تنسی در میانه شرقی آمریکا واقع است.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان