هوای استان مرکزی در هفته جاری با انباشت آلاینده‌ها همراه است

اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هوا ، این استان در هفته جاری با پدیده واورنگی هوا مواجه است که منجر به انباشت آلاینده‌های جوی در اغلب شهرهای صنعتی خواهد شد.

«رضا مرادی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برودت هوا و  کاهش تدریجی کیفیت هوا در اراک و سایر مناطق صنعتی و پرجمعیت استان مرکزی تا پایان هفته جاری برای مردم این استان به ویژه گروه‌های حساس سنتی تهدید کننده است و توصیه می‌شود که این افراد کمتر در محیط های سرباز شهری آمد و شد کنند.

وی بیان کرد: بررسی های فعلی حاکی از پایداری هوا در روزهای آتی تا پایان هفته است و تا ۲۴ ساعت آتی میزان کمی از برودت هوای استان کاسته می‌شود و روند افزایش تدریجی دمای هوا تا پنج روز آینده تداوم دارد.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: ساوه با بیشینه دمای ۶ و یک دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کمیجان با کمینه دمای ۱۱ و چهار دهم درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین شهر این استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

۱۰۹ و هفت دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده که این میزان ۳۱ درصد از بارش بلند مدت بیشتر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها