۳۰۰ میلیاردتومان پروژه آموزشی در استان بوشهر فعال است

گناوه - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: ۱۱۲ پروژه آموزشی با اعتبار ۳۰۰ میلییارد تومان در این استان در دست اجرا و فعال است.

احمد مرادی روز شنبه در حاشیه کلنگ زنی مدرسه خیرساز در بندرگناوه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این پروژه‌ها ۷۳۹ کلاس درس در فضایی به مساحت ۱۴۲ هزار و ۲۷۶ مترمربع درنظر گرفته شده‌است.

وی اظهارکرد: پیشرفت میانگین این پروژه‌ها حدود ۶۲ درصد است که تلاش خواهیم کرد بخش زیادی از آنها در مهرماه سال آینده در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

مرادی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در ارتباط با طرح خیران توسط دولت صورت گرفته است، ادامه داد: در سنوات گذشته برای آغاز پروژه‌های خیرساز دغدغه تامین اعتبارات تکمیلی  وجود داشت که در سه سال اخیر این مهم برطرف و طور کامل تامین و اختصاص یافته است.

مرادی گفت: در طرح خیران به رغم  مشکلات اقتصادی، ۱۰۰ درصد اعتبارات اختصاص می‌یابد و قول می‌دهم سهم دولت در پروژه خیرساز آموزشگاه متوسطه زنده یاد شهربانو شریف در گناوه که عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود،  تامین خواهد شد.

وی افزود: در زمینه استانداردسازی وسایل سرمایشی مدارس استان بوشهر هم اتفاقات خوبی در سه سال اخیر رخ داده‌است و در این ارتباط تنها در یک حوزه  پنج‌ هزار ۵۵۴ کولر گازی تامین و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر بیان کرد: از همه کسانی که در اعتلا و پیشرفت آموزش و پرورش و بویژه خیران که در توسعه زیرساخت‌های آموزشی استان بوشهر بویژه گناوه یار و مددکار آموزش و پرورش هستند، تقدیر می‌شود.

وی گفت: خیر گرانقدری که قصد احداث یک آموزشگاه مقطع متوسطه را در بندر گناوه تقبل کرده‌است،  فرزندی از نسل پاک به نام و نیت مادرش بانی این امر خیر شده و با این حرکت ارزشمند، فرهنگ غنی و اسلامی را در شهرستان از خود نشان دادند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها