۱۹ زندانی جرایم عمد در مراغه با حمایت خیران آزاد شدند

مراغه - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مراغه از آزادی ۱۹ زندانی جرایم عمد در مراغه با حمایت خیران این شهرستان در سالجاری خبرداد.

به گزارش ایرنا، نادر نجد روز شنبه در جلسه هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان مراغه افزود: این زندانیان با حمایت خیران و با پیگیری ها و تلاش های این انجمن به آغوش خانواده های خود بازگشته اند.

وی ادامه داد: همچنین آزادی سه زندانی در روزهای آینده با حمایت خیران در دستور کار این انجمن قرار دارد و با آزادی آنان، تعداد زندانیان آزاد شده در این شهرستان از سوی این انجمن در سالجاری به ۲۲ نفر خواهد رسید.

نجد اضافه کرد: حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند و نیز ایجاد زمینه برای آزادی آنان از اولویت های انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان بوده که در سال های اخیر در این زمینه موفق عمل کرده است.

وی گفت: برای این منظور، تاکنون هفت مرحله سبد غذایی در بین خانواده های نیازمند زیرپوشش این انجمن توزیع شده و در روزهای آینده نیز هشتیمن سری از این کمک ها در اختیار این خانوارها قرار می گیرد.

وی با تاکید بر لزوم اشتغال زایی و ایجاد منابع پایدار درآمدی توسط انجمن حمایت از زندانیان مراغه افزود:  این انجمن با وجود خدمات شایان در حمایت از خانواده های نیازمند، نیازمند اجرای طرح های سرمایه گذاری و اشتغال برای تدام این حمایت هاست.

نجد با بیان اینکه برخی از کارگاه های اشتغال زای این انجمن به دلیل کرونا تعطیل و با رکود همراه شده اضافه کرد: واگذاری برخی از این مراکز به بخش خصوصی، می تواند راهگشای ایجاد درآمد و نگهداری از این کارگاه ها شود.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مراغه نیز گفت: در مدت یک ماه اخیر، ۲۰۹ میلیون تومان از سوی خیران این شهرستان برای آزادی زندانیان و حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان این شهرستان و عجب شیر اهدا شده است.

سید علا الدین نقیبی افزود: در این مدت ۵۶ میلیون تومان برای آزادی پنج زندانی با حمایت خیران دلسوز این شهرستان جمع آوری شده که در آستانه آزادی هستند.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت هفت سری سبد حمایتی از سوی این انجمن با حدود ۹۰ میلیون تومان در اختیار خانوادهای زندانیان نیازمند مراغه و عجب شیر قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین در راستای ایجاد درآمد، از محل فروش فرش ابریشمی نیز حدود ۱۱۲ میلیون تومان سود کسب شده و برای حمایت از زندانیان و خانواده های آنان صرف خواهد شد.

سیدعلی موسوی فرماندار مراغه نیز در این جلسه خواستار بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در سرمایه گذاری برای اشتغال زایی توسط انجمن حمایت از زندانیان مراغه شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها