زمینه اشتغال ۴۴۱ نفر در بخش تعاون یزد فراهم شد

یزد - ایرنا - سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ با تشکیل ۳۵ شرکت تعاونی تولیدی ، توزیعی و خدماتی در استان زمینه اشتغال ۴۴۱ نفر از جویندگان کار در این بخش فراهم شد.

به گزارش روزشنبه روابط عمومی اداره کل تعاون یزد به ایرنا ، عماد تشکری در ششمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: در سال جاری نخستین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در شهر یزد در زیرگروه تخصصی کشاورزی  راه اندازی شد. 

در گزارش ارسالی به محل فعالیت شرکت های تعاونی تاسیس شده ، سرمایه اولیه و تعداد اعضا آن اشاره نشده است. 

سرپرست اداره کل تعاون یزد ادامه داد: همچنین برای برقراری عدالت در پرداخت مزد و بهره مندی بهتر جامعه کارگری پنج کارگاه بزرگ تدوین و با تایید طرح، متمم و یا بازنگری در مورد طرح های طبقه بندی مشاغل کارگری نیز انجام شد.

تشکری ایجاد مرکز نوآوری و توسعه تعاونی در استان، بهره برداری ۱۰۰ درصد از زیر سامانه «دادرسی کار و رسیدگی به شکایات» از مجموعه سامانه جامع روابط کار، که منجر به شفافیت، تسریع و رسیدگی مناسب تر دادخواست ها می شود را از دیگر اقدامات ذکر کرد. 
بر اساس آمارهای منتشره از ۶ هزار شرکت تعاونی ثبت شده در استان ،سه هزار و ۱۰۰ تعاونی با عضویت ۹۳۰ هزار نفر فعال است که حدود  ۳۰ هزار نفر در بخش تعاون استان مشغول امور اقتصادی هستند.

تعاونی‌های استان در ۱۴ گرایش شغلی فعالیت دارد و از مجموع  هزار و ۴۱۹  مورد با اشتغالزایی ۱۵ هزار نفر در بخش خدمات فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها