کشته شدن ۳ نفر از صلح‌بانان سازمان ملل در آفریقای مرکزی

تهران-ایرنا- در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۷ دسامبر در جمهوری آفریقای مرکزی، سه نیروی حافظ صلح سازمان ملل در این کشور کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش امروز (شنبه) ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سه نفر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در آفریقای مرکزی به دست افراد مسلح ناشناس کشته شدند.

سه صلح بانان در حالی کشته شدند که قرار است روز یکشنبه انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در جمهوری آفریقای مرکزی برگزار شود.

سازمان ملل نیز در بیانیه ای اعلام کرد که سه صلح‌بان بوروندی در حملاتی که نیروهای امنیتی این نهاد بین المللی را هدف قرار داده است، کشته شدند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل نیز این حمله را به شدت محکوم کرد و از دولت آفریقای مرکزی خواست تا درباره "حملات وحشیانه" تحقیق و بررسی کنند.

گروه‌های مسلح حاضر در آفریقای مرکزی حدود دو سوم خاک این کشور را در اختیار دارند و گروه «اتحاد برای صلح در آفریقای مرکزی» نیز یکی از گروه‌هایی است که پیش از برگزاری انتخابات یکشنبه پیش رو در این کشور، شورش کرده‌ است.

دولت آفریقای مرکزی چهار روز پیش اعلام کرد که فرانسوا بوزیزه، رئیس جمهوری پیشین این کشور که نامزدی‌اش برای دور کنونی انتخابات پذیرفته نشده، قصد کودتا دارد.

فوستن-آرکانژ توادرا، ‌ رئیس جمهوری این کشور و نیروهای سازمان ملل مشترکا اعلام کرده‌اند که انتخابات این کشور همچنان مطابق برنامه در روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار جهان