رفع ممنوعیت تردد مسافر با سلیمانیه عراق

تهران- ایرنا- سخنگوی گمرک گفت: یک روز پس از اعلام ممنوعیت تردد مسافر به عراق، با هماهنگی‌های صورت گرفته، وضعیت مرزهای پرویزخان و باشماق به حالت قبل بازگشت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از گمرک، «سید روح اله لطیفی» اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده، مسافران امکان ورود و خروج از مرزهای پرویزخان در استان کرمانشاه و باشماق در استان کردستان با استان سلیمانیه عراق را خواهند داشت و ممنوعیت از سوی اقلیم کردستان عراق در خصوص این دو مرز، برداشته  شده است.

وی افزود: مسافران باید تست های سلامت مرتبط با کووید ۱۹ را همراه با سایر مدارک سفر با خود به همراه داشته باشند تا امکان تردد برایشان میسر باشد.

سخنگوی گمرک با بیان اینکه تمام مرزهای تجاری ایران با عراق باز است، گفت: به غیر از دو مرز تعیین شده امکان تردد مسافر به عراق از سایر مرزها به دلیل محدودیت های اعلام شده تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

لطیفی تصریح کرد: طبق تصمیم هیات وزیران عراق، ورود مسافر از چند کشور از جمله ایران به دلیل مقابله با شیوع کرونا تا دو هفته ممنوع است و اقلیم کردستان‌ این کشور نیز ممنوعیت سه هفته ای را اعلام کرده بود که دو مرز اعلام شده مستثنی شدند.

به گزارش ایرنا، از ساعت ۲۴ روز پنجشنبه سوم دی ماه اعلام شد که ورود مسافران  به اقلیم کردستان عراق تا ۲۶دی ماه به مدت ۲۲ روز ممنوع است اما مرزهای تجاری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار اقتصاد