حفظ جایگاه ایران در فدراسیون دوچرخه‌سواری آسیا زمینه‌سازی شود

سمنان- ایرنا- رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: تنها سه ماه برای برگزاری انتخابات رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران به منظور حفظ جایگاه ایران در انتخابات فدراسیون آسیا فرصت باقی است و باید زمان را در این مساله غنیمت شمرد.

به گزارش ایرنا، خسرو قمری روز شنبه در پایان سفر به سمنان به منظور حضور در آیین مجمع انتخاباتی هیات دوچرخه‌سواری این استان در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: هشتم دی امسال دوره دوم چهارساله حکم من برای ریاست فدراسیون دوچرخه‌سورای به پایان می‌رسد و برای شرکت در انتخابات فدراسیون آسیا باید هر چه سریعتر با برگزاری مجمع، رییس فدراسیون مشخص شود.

وی ادامه داد: انتخابات فدراسیون دوچرخه‌سواری آسیایی در دوم  فروردین ۱۴۰۰ برگزار می‌شود  و علاوه بر انتخابات رییس فدراسیون آسیایی، رییس کرسی و کمیته‌های مختلف انتخاب می‌شوند و اگر رییس فدراسیون تا آن زمان مشخص نشود، ایران از حضور در انتخابات آسیایی محروم خواهد شد.

وی بیان کرد: برای طی روند قانونی و حکم ریاست فدراسیون دوچرخه سواری حدود سه ماه زمان لازم است و باید  هرچه سریع‌تر برای انتخاب سرپرست و برگزاری انتخابات اقدام شود.

قمری تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا نمی‌توان برنامه آینده را  پیش‌بینی‌ کرد، اما اواخر اسفند امسال مسابقات قهرمانی دوچرخه‌سواری  آسیا با حضور بانوان و آقایان در کشور امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آبان تا اوایل  بهمن فصل بدنسازی و آماده سازی ورزشکاران دوچرخه‌سوار برای آغاز فصل است  و به طور قطع در این مدت مسابقات برگزار نمی‌شود .

وی یادآور شد: تکلیف اردوی تیم ملی از هفته آینده مشخص می‌شود و اکنون  اسامی آقایان و خانم‌ها  دررده سنی جوانان و نونهالان و بزرگسال و کادر فنی مشخص شده است و هر چه سریع‌تر باید اردوها با حضور سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری برگزار شود تا تیم برای اسفند ماه و حضور در مسابقات کشور امارات متحده عربی آماده شود.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری  گفت: در استان سمنان کارهای زیربنایی خوبی در رشته دوچرخه‌سواری در حال انجام است که نویدبخش درخشش دوچرخه‌سواران استان در عرصه ملی است و حاصل  این کارهای زیربنایی در چهار سال آینده رقم خواهد خورد.

به گزارش ایرنا، رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری  به منظور شرکت در مجمع انتخاباتی هیات دوچرخه‌سواری استان به سمنان سفر کرد.

هیات دوچرخه‌سواری استان سمنان از سال ۱۳۶۳ در این استان تشکیل و فعال شد  و اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان‌یافته در رشته دوچرخه سورای استان فعالیت دارند.

در این نشست و در سه دور انتخابات، محمد علی ترحمی به مدت چهار سال به عنوان سکاندار هیات دوچرخه‌سورای استان سمنان انتخاب شد.
در پایان مجمع انتخابات هیات دوچرخه‌سورای استان سمنان رییس فدرسیوان و سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با اهدای لوح تقدیر از زحمات خلیل‌الله غزنچای رییس سابق هیات دوچرخه‌سورای استان سمنان تقدیر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها