سه دور انتخابات نفس‌گیر هیات دوچرخه‌سواری استان سمنان

سمنان- ایرنا- محمدعلی ترحمی در یک انتخابات هیجانی که تا دور سوم پیش رفت، با اختلاف اندک از رقیب و با کسب هفت رای به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات دوچرخه‌سواری استان سمنان انتخاب شد.

به گزارش ایرنا، مجمع انتخاباتی هیات دوچرخه‌سواری استان سمنان روز شنبه با حضور خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری، مصطفی مرادی سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان و سایر اعضای مجمع در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.
ترحمی، احسان رئوفی و حمیدرضا موری سه کاندیدای ریاست هیات دوچرخه‌سواری استان سمنان بودند و ۱۵ نفر در این مجمع حق رای داشتند، ۲ نفر در مجمع حضور نداشتند و یکی از این ۲ نفر با هماهنگی با مسوولان حراست برگه رای خود را به صورت مکتوب به وسیله نماینده‌اش تقدیم هیات کرد.

کشیده شدن انتخابات مجمع انتخاباتی هیات دوچرخه‌سورای استان سمنان به دور سوم از جذابیت‌های این نشست بود.

در مرحله اول موری و ترحمی هر کدام ۶ رای و رئوفی ۲ رای کسب کردند که رای یکسان دو نفر، انتخابات مجمع را به دور دوم کشاند و در دور دوم نیز ترحمی و نوری هر کدام هفت رای کسب کردند و باز هم برنده انتخابات مشخص نشد.

بعد از اخذ رای یکسان دو نفر، رئیس فدراسیون دوچرخه سورای گفت که ممکن است مجمع به دور بعد و زمانی دیگر موکول شود که ۲ کاندیدا با رای یکسان وقت خواستند تا با اعضایی که حق رای دارند گفت و گو کنند و هر کدام از کاندیداها با افراد دارای حق رای در سالن مشغول صحبت و رایزنی شدند.
رییس فدراسیون تاکید داشت تا هشتم دی حکم ریاست  ۴ ساله‌ دومش تمام می‌شود و اگر اکنون مجمع به نتیجه نرسد، ممکن است روند برگزاری مجمع در استان سمنان دچار مشکل و ورزشکاران متضرر شوند.
رییس فدراسیون  دوچرخه‌سورای بعد از اینکه اعضای مجمع در صندلی‌های خود نشستند، درباره شرایط دور سوم رای گیری  افزود: در مرحله سوم رای‌گیری رای دهندگان اجازه مشورت و صحبت داشتند و رای یک نفر غایب که به صورت مکتوب توسط نماینده اعلام شده بود در دوره سوم دیگر شمرده نمی‌شود.

 در نهایت از بین ۱۳ رای، ترحمی با  اخذ هفت رای و با اختلاف یک رای با موری ، سکاندار هیات‌ورزشی استان سمنان شد.

استان سمنان قابلیت میزبانی مسابقات ملی دوچرخه‌سواری دارد
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در این نشست گفت: اخلاق‌مداری یک سرمایه برای هیات دوچرخه‌سواری استان است که با تکیه بر این سرمایه می‌توان آینده‌ای درخشان برای دوچرخه‌سواری استان متصور بود.
مرادی اظهار داشت: ارتقای جایگاه استان سمنان در ورزش دوچرخه‌سواری با تلاش مضاعف و تقویت هم دلی و هم‌افزایی محقق می‌شود.
وی در این مجمع ابراز داشت: دوچرخه‌سواری رشته هیجانی است که  در ۲ بعد همگانی و قهرمانی می‌توان به آن پرداخت و شیوع کرونا استقبال از دوچرخه همگانی را در استان سمنان گسترش داد.
وی با بیان اینکه سمنان یک استان چهار فصل است، افزود: استان با داشتن کویر و کوهستان و جاده‌های مناسب می‌تواند میزبان مسابقات ملی باشد.
مرادی با اشاره به ظرفیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، تصریح کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت بخش‌ های مختلف و انسجام بین اعضای هیات دوچرخه‌سورای استان سمنان شاهد شکوفایی ورزش باشیم.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با تاکید بر همدلی و هم‌افزایی در هیات دوچرخه‌سورای، خاطرنشان کرد: رمز موفقیت حرکت و اقدام بر اساس برنامه است و باید رئیس هیات با توجه به اولویت‌ها برنامه‌ریزی کند.
هیات دوچرخه‌سواری استان سمنان از سال ۱۳۶۳ در این استان تشکیل و فعال شد.

استان سمنان ۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان‌یافته در رشته دوچرخه سورای دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها