فدراسیون دوچرخه‌سواری به شهرداری‌های سمنان برای ساخت پیست کمک کند

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان گفت: شهرداری‌های استان در راه‌اندازی پیست‌های دوچرخه‌سواری برای توسعه ورزش همگانی و حرفه‌ای آمادگی دارند اما فدراسیون دوچرخه‌سواری در تجهیز این پیست‌ها باید همکاری کند.

به گزارش ایرنا، راضیه شهاب روز شنبه در دیدار خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با علیرضا آشناگر استاندار سمنان در سالن غدیر استانداری ابراز داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، استفاده از ناوگان جاده ای درون شهری در شهرهای استان سمنان کاهش چشمگیری یافت و شهرداری های استان با رفع مشکلات زیرساختی برای فرهنگ‌سازی دوچرخه‌سواری اقدام های خوبی را در دست اجرا دارند.
وی ادامه داد: براساس آخرین آمار اکنون بیش از ۵۰ درصد شهرداری های استان سمنان برای راه اندازی پیست دوچرخه سواری در مناطق شهری از محل اعتبارهای داخلی خود اقدام کردند.
وی بیان کرد: در شهرهای سمنان، شاهرود، بسطام ، شهمیرزاد و چند شهر دیگر استان طرح های خوبی برای رفع مشکلات زیرساختی و راه اندازی پیست دوچرخه‌سواری اجرا شد.
شهاب تصریح کرد: براساس انعقاد تفاهم نامه دوجانبه بین فدراسیون دوچرخه‌سواری جمهوری اسلامی ایران و معاونت توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در راستای توجه به سلامت همگانی و فرهنگ دوچرخه‌سواری در نقاط شهری، این تفاهم نامه بعد از دریافت از وزارت کشور، در کمترین زمان ممکن به شهرداری‌های استان سمنان ابلاغ شد.
وی یادآور شد: منابع محدودی از محل ماده ۵۸ از سوی وزارت کشور به شهرداری های استان سمنان برای راه اندازی پیست‌های دوچرخه سواری پرداخت شد اما بیشتر منابع راه اندازی پیست این رشته ورزشی از سوی شهرداری ها از محل اعتبار داخلی است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان گفت: در شهر بسطام هم پیست دوچرخه سواری دالان بهشت این شهر در حال انجام است که اجرای این طرح در فرهنگ سازی دوچرخه سواری تاثیر قابل توجهی دارد.
به گزارش ایرنا، آشناگر استاندار، حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، امیر بینایی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، و مصطفی مرادی، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در این نشست حضور داشتند.
قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در انتخابات هیات دوچرخه سواری  یک روزه به استان سمنان سفر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها