۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 84161918
۴ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاندار: پنج شهرستان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: پنج شهرستان همدان، نهاوند، تویسرکان، بهار و فامنین در وضعیت زرد و شهرستان‌های ملایر، اسدآباد، کبودراهنگ، رزن و درگزین در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا؛ سید سعید شاهرخی روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: طبق گزارش امروز ستاد ملی مقابله با کرونا همدان جزو  ۹ استانی است که از نظر مهار کرونا وضعیت مطلوبی دارد.

وی اضافه کرد: تلاش مجموعه دستگاه های مختلف، همکاری و همراهی مردم موجب شد همدان وضعیت خوبی نسبت به گذشته پیدا کند هر چند این شرایط شکننده بوده و باید مراقبت ها را بیشتر کرد.

استاندار همدان اظهار داشت: کمیته اطلاع رسانی و رسانه ها توجه مردم را بر ضرورت تداوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی معطوف کنند چرا که احتمال بازگشت به وضعیت نارنجی بعید نیست.

شاهرخی ادامه داد: استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمع و پرهیز از برگزاری دورهمی ها بهترین راهکارها برای کمک کردن به کاهش آمار شمار مبتلایان به ویروس کرونا و رسیدن به وضعیت سفید است.

وی با بیان اینکه علاوه بر عموم مردم باید مسوولان به ویژه فرمانداران را نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی حساس کرد گفت: یک غفلت احتمال بدتر شدن شرایط و بازگشت به وضعیت گذشته را بیشتر می کند بنابراین برای جلوگیری از عادی انگاری این ویروس باید از همه ظرفیت رسانه ای و فضای مجازی استفاده کرد.

استاندار همدان اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در ایام فاطمیه اما تاکنون دستورالعمل ملی برای این دهه ابلاغ نشده است و با وجود مشخص بودن پروتکل تجمع در فضای باز و بسته اما جلسه هماهنگی کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا با هدف تدوین راهکار و برنامه مشترک در این زمینه تشکیل شود.

شاهرخی با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی به ویژه در کنترل ورود و خروج خودروها اظهار داشت: نقش ۵۰ درصدی شب نشینی و دورهمی ها در شیوع کرونا ضرورت کنترل تردد شبانه وسایل نقلیه را بیش از پیش نمایان می کند.

وی اضافه کرد: به دنبال اعلام و اطلاع رسانی اعمال محدودیت تردد شبانه بیش از ۷۰ درصد مردم رعایت کرده و شماری هم خودروهای آژانس بوده و تعداد انگشت شماری تمرد کرده که باید با قانون شکنان برخورد لازم صورت گیرد.

استاندار همدان بیان کرد: با توجه به اینکه ستاد کرونا اعمال محدودیت تردد شبانه را به استانداران محول کرده است، این محدودیت در شهرهای همدان، ملایر، نهاوند و اسدآباد از ساعت ۹ شب تا چهار بامداد اجرا می شود.

شاهرخی درباره گام چهارم بسیج ملی مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا توضیح داد: اهداف این برنامه پیش از آغاز این طرح در همدان دنبال می شد اما با آغاز طرح شهید سلیمانی، منسجم و سازماندهی شده ورود کردیم.

وی ادامه داد: نیروی بسیج و سپاه در همه موضوع ها از جمله توسعه، عمران و آبادانی استان نقش مهم و برجسته را ایفا کرده و در حوزه مقابله با ویروس کرونا نیز با توجه به توان، تخصص و مقبولیت این نیرو، نسبت به اجرای مصوبات تلاش می کنند.

از زمان شیوع کرونا در کشور(اوایل اسفند ۹۸) تاکنون ۵۴ هزار و ۴۰۴ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها