کشف ۳۶۵ کیلوگرم مواد مخدر و چند خبر کوتاه از اصفهان

اصفهان - ایرنا - توقیف خودرو  با ۳۶۵ کیلو گرم مواد افیونی ، درخواست برخی تشکلهای دانشجویی برای نامگذاری معابر به نام شهید فخری زاده و مرگ سه عضو یک خانواده در سانحه رانندگی خبرهای کوتاه امروز استان اصفهان است.

توقیف خودرو  با ۳۶۵ کیلو گرم مواد افیونی

  فرمانده یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان، از کشف محموله ۳۶۵ کیلویی مواد افیونیدر بازرسی از یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در عملیات ماموران این یگان خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از سایت اطلاع رسانی پلیس ، سروان  روح اله فاطمیاظهار داشت: ماموران واحد رزمی یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان حین کنترل و رصد هوشمندانه محور "رامشه – حسن آباد" به یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ مشکوک و به راننده دستور ایست دادند.

وی افزود: راننده خودرو بدون توجه به دستور ایست ماموران اقدام به فرار کرد  اما پس از تعقیب و گریز پلیسی با اقدامی ضربتی در بیابان های اطراف متوقف  که در بازرسی از آن ۲۹۲ کیلو حشیش، ۲۵ کیلو شیشه، ۴ کیلو هروئین و ۴۴ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک کشف شد.

درخواست برخی تشکل‌های دانشجویی از شورای شهر

برخی تشکل‌های دانشجویی اصفهان با صدور بیانیه‌ای از اصفهان از منتخبان شورای اسلامی شهر و نیز شهرداری های تابعه خواستند تا با تغییر نام برخی اماکن عمومی و خیابان‌های شهر اصفهان، این اماکن را به نام این شهید و دیگر شهیدان بزرگ ایران اسلامی که نماد واقعی شکوه این مرز و بوم هستند مزین کنند.

تشکل های دانشجویی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی اصفهان روز شنبه با ارسال این بیانیه به ایرنا  خطاب به شورای اسلامی شهر اصفهان پیرامون ایجاد وحدت و همدلی در بین مردم و گام برداشتن برای حل مشکلات آنها آوردند: برگ های تاریخ ایران زمین را همیشه شور و حماسه‌ ایرانیان و از خودگذشتگی و فداکاری مردم این سرزمین پر کرده است و پس از انقلاب اسلامی نیز این شور و حماسه با ایدئولوژی متقن خداباوری و نفی استکبار و ظلم در مردم کشور نهادینه شد.

دراین بیانیه با یادآوری اینکه اصفهان، شهر حماسه‌ شهیدان و نام آوران بزرگ همچون خرازی، همت و کاظمی بوده است و کوی و برزن های این شهر پر از نوای حماسه و عشق است گفت: در این بین همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز پیش‌تر در مورد مداخله‌ رسانه ای و روانی معاندان و منافقان در وحدت و همدلی مردم فرموده بودند که: «مگس روی زخم می‌نشیند» متأسفانه بتازگی و در پی اتفاقات مختلف در کشور، عده ای خواسته و یا ناخواسته به جای پرداختن به حل مشکلات اساسی مردم و پیگیری مساله معیشت و دغدغه های اساسی آنان، در پی بر هم زدن اتحاد، آرامش و همدلی مردم هستند و با اقدامات حاشیه ای به این موضوعات می‌پردازند و نیز با پیشنهاد تغییر نام اماکن و خیابان‌های شهر شهیدان زمینه تشویش اذهان عمومی و ایجاد رویه ی تفرقه و دو قطبی در بین مردم را فراهم می سازند.

نویسندگان این بیانیه افزودند: این اقدامات که  بدون بررسی و در نظر قرار دادن اولویت های اساسی جامعه در شرایط امروزی انجام می گیرد، خلاف مسلک و دون شأن مسئولان و منتخبان مردم است و تنها جامعه را از آرمان اصلی خویش دور می‌کند.

در این بیانیه تصریح شده است:  عملکرد نهادهای مختلف در مدیریت شهری شهر اصفهان اگر چه رویدادهای مهم فرهنگی را رقم زده است، اما طبیعی است که نیاز به همراهی و همکاری با نخبگان جامعه برای پر کردن برخی خلاء ها را دارد. و جنبش دانشجویی با رصد دقیق مسائل و مشکلات و همچنین با توجه به موضوع فرهنگ و هنر در پی جاری کردن اتفاقات جدید و در خور شأن مردم شریف اصفهان است.

سه عضو یک خانواده در حادثه رانندگی جان باختند

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از جان باختن ۳ نفر از سرنشینان یک دستگاه خودروی سواری پژو آردی براثر برخورد با یک دستگاه کامیون در محور  طالخونچه به بروجن  خبر داد.

سرهنگ حسین پورقیصری "   در تشریح این خبر بیان داشت : ماموران پلیس راه اصفهان- شیراز در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک مورد تصادف فوتی در محور "طالخونچه به بروجن"   برای بررسی صحنه در محل حاضر شدند.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد یک دستگاه خودروی سواری پژو آردی با یک دستگاه کامیون تصادف کرده که در این حادثه دلخراش راننده به همراه همسر و فرزند ۱۲ ساله اش بر اثر شدت جراحات وارده جان باختند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس علت اصلی این حادثه تجاوز به چپ ناشی از سبقت غیر مجاز از سوی سواری پژو آردی تشخیص داده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها