تبدیل وضعیت پرستاران شیراز با جدیت دنبال می‌شود

شیراز- ایرنا- رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شیراز و شهرستان‌های تابعه، با اشاره به درخواست ۲ فوریتی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تبدیل وضعیت پرستاران گفت: تحقق این مهم را به عنوان یکی از مطالبات اصلی پرستاران با جدیت دنبال خواهیم کرد.

بهبود ترابی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس با تقاضای هیات مدیره نظام پرستاری فارس و پیگیری رئیس مجمع نمایندگان فارس، تعدادی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، با قید دو فوریت، تقاضای خود مبنی بر تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی به قراردادی و قراردادی به پیمانی را مطرح و تقدیم هیات رئیسه کردند.
وی، با اشاره به جانفشانی پرستاران و کادر درمان در عرصه مبارزه با بیماری کرونا ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز در سخنرانی اخیری که به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار داشتند این جانفشانی و از خودگذشتگی پرستاران را اقدامی اعجاب‌انگیز توصیف کردند و فرمودند که وضع پرستاران به‌گونه‌ای باشد که با خیال راحت به کار خود بپردازند و خانواده‌های آنها هم نسبت به وضعیت آنها آسوده خاطر باشند.
او اظهار داشت: امیدواریم با همراهی و همکاری دولت و مجلس بتوانیم شاهد رفع مشکلات پرستاران از جمله بحث استخدام و تبدیل وضعیت آنها باشیم.


افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرستاران در احکام آنها اجرا شد
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شیراز و شهرستان‌های تابعه، یکی از مطالبات دیگر پرستاران و کادر درمان را افزایش حقوق برشمرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده و نظر مساعد دولت از ابتدای دی ماه امسال شاهد اجرای فوق‌العاده ویژه در احکام پرستاران و کادر درمان و افزایش ۵۰ درصدی حقوق آنها بودیم.
ترابی گفت: در استان فارس افزون بر ۱۳ هزار پرستار مشغول فعالیت هستند که حدود هشت هزار نفر از آنها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شیراز فعالیت دارند.

لزوم افزایش حقوق پرستاران بخش خصوصی
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شیراز و شهرستان‌های تابعه، ضمن تاکید بر لزوم افزایش حقوق پرستاران فعال در مراکز درمانی و بیمارستان‌های بخش خصوصی گفت: در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم که پرستاران بخش خصوصی نیز دوشادوش پرستاران فعال در بخش‌ دولتی در صحنه حضور داشتند اما آنچه که آنها به عنوان حقوق و مزایا دریافت می‌کنند نسبت به بخش دولتی در سطح پایین‌تری قرار دارد.
ترابی ادامه داد: هیات مدیره نظام پرستاری شیراز بحث افزایش حقوق پرستاران بخش خصوصی را با جدیت دنبال می‌کند و امیدواریم با همکاری استانداری فارس، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نظام پرستاری و مدیران بیمارستان‌های بخش خصوصی، حقوق پرستاران و کادر درمان بخش خصوصی نیز متناسب با حقوق پرستاران بخش دولتی پرداخت شود.

تقدیر از ۵۲۰ نفر از پرستاران توسط خیر استان فارس
وی اظهار داشت: همچنین همزمان با روز پرستار با پیگیری هیات مدیره نظام پرستاری شیراز، به ۵۲۰ نفر از پرستاران بیمارستان‌های علی اصغر، شهید چمران و شهید رجایی شیراز کارت هدیه یک میلیون ریالی پرداخت شد.
او افزود: قطعا شان و جایگاه پرستاران ما بسیار بیش از این است اما از هیچ کوششی برای حل مشکلات پرستاران و قدردانی از جانفشانی و از خودگذشتگی آنها دریغ نخواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha