ازدواج در آران و بیدگل ۳۴ درصد افزایش یافت

کاشان - ایرنا - رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل گفت: ازدواج‌های ثبت شده ۹ ماهه سال جاری در این شهرستان ۳۴ و ۲۳ صدم درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

محمدعلی کاشفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی ۳۸۶ واقعه ازدواج در ۹ ماهه سال جاری در آران و بیدگل ثبت شد که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۲۸۷ مورد بود.

وی با اشاره به تولد ۸۹۶ نوزاد در ۹ ماه گذشته ادامه داد: بیشترین اسامی نوزادان دختر فاطمه، زهرا، و حلما و نوزادان پسر امیر علی، امیر محمد و محمد است. 

رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل از صدور کارت هوشمند ملی برای حدود ۸۰ درصد از واجدان شرایط در آران و بیدگل خبر داد و اظهار داشت: افزون بر ۷۷ هزار نفر در این شهرستان واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تاکنون افزون بر ۵۷ هزار نفر در این زمینه اقدام کردند.

کاشفی افزود: افراد بالای ۱۵ سال می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ثبت احوال و یا یکی از دفترهای پیشخوان دولت مرحله پیش ثبت نام را انجام دهند.

وی ادامه داد: صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها و کاهش هزینه‌های دولت و مردم است که بر اساس هدف‌گذاری‌ها باید تا پایان سال ۹۷ همه واجدان شرایط را زیر پوشش قرار دهد.

رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل گفت: کاهش سو استفاده، شناسایی هویت و امضای الکترونیکی از جمله کاربردهای کارت جدید است و دیگر در آینده نیازی به ارایه اسنادی از جمله کارت‌های بانکی، شناسنامه و دفترچه بیمه برای دریافت خدمات نخواهد بود.

آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۱۳ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها