۳۰ هزار داوطلب خراسان رضوی در قالب طرح مسجد سنگر سلامت ساماندهی شدند

مشهد- ایرنا- رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: به منظور اجرای طرح مقابله محله‌محور با شیوع ویروس کرونا تاکنون ۳۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم این استان در طرح "مسجد سنگر سلامت" ساماندهی و بکارگرفته شده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دکتر محسن ذاکریان گزارش داد: اجرای طرح شهید سلیمانی با عنوان "مسجد سنگر سلامت" از ۲۰ آبان ماه گذشته همزمان با اعمال محدودیتهای پیشگیرانه منجر به کاهش شیوع کرونا در خراسان رضوی شده است.

وی افزود: اقدامات اولیه برای اجرای این طرح در سطح هماهنگی بود که با محوریت بسیج جامعه پزشکی هماهنگی کم نظیری ایجاد شد و مجموعه دانشگاه‌ها و شبکه‌های بهداشت برای اجرای این طرح هماهنگ شدند.

رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی ادامه داد: برای همه رده‌های بسیج در سطح حوزه‌ها و محلات به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس نسبت به اجرای طرح توضیحات لازم داده شده است. همچنین در جلسات مختلف با ائمه جمعه و هماهنگی در قرارگاه مواسات استان و ستاد استانی مقابله با کرونا این طرح به صورت کامل توضیح داده شده است.

وی هدف اصلی این طرح را شناسایی زودهنگام و کمک به در خانه ماندن بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اعلام کرد و گفت: پایگاههای سلامت هم‌اکنون در ۲ هزار و ۵۵۰ مسجد خراسان رضوی فعالیت دارند. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۹۳۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۵۴ هزار و ۵۷۴ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۹۴۲ هزار و ۵۴۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۸۰ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۴۵۵ نفر را بیمار کرده و جان یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۳۵۱ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۵۶ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۴۹ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۱۹ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۱۶۶ بیمار کووید ۱۹ و ۳۳۸ هزار و ۲۶۳ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا جایگاه پانزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها