زیرساخت‌های قوی، لازمه به کارگیری ابزارهای مالی جدید در بازار سرمایه

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران گفت: به‌کارگیری ابزارهای مالی جدید در بازار سرمایه نیازمند زیرساخت‌های قوی در بخش فناوری اطلاعات است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، «روح الله دهقان» اظهار داشت: در چند ماه گذشته به خصوص از شهریور سال جاری، توسعه های جدیدی در سامانه معاملاتی پیاده سازی شده که باعث شده  ظرفیت سامانه معاملاتی برای تراکنش ها افزایش پیدا کند.

وی  با بیان اینکه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران همچنان روی سایت  tsetmc و زیر ساخت های آن در حال فعالیت است، افزود: هم اکنون این سامانه حدود ۱۶ هزار تراکنش در ثانیه و نزدیک به چهار میلیون معامله در روز را به شکل روان و بدون اشکال پوشش می دهد.  

ابزارهای مالی جدید نیازمند زیرساخت های قوی در بخش فناوری اطلاعات 

دهقان به کارگیری ابزارهای مالی جدید در بازار سرمایه را  نیازمند زیرساخت های قوی در بخش فناوری اطلاعات دانست و گفت: این حوزه سامانه، نیازمند تغییرات اساسی است تا بتواند از این ابزارهای مالی پشتیبانی کند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه  فناوری اطلاعات جای کار فراوان در بازار سرمایه وجود دارد، افزود:  الان که بازار به روند مثبت خود برگشته و تعداد معاملات افزایش یافته است، اگرچه سامانه معاملات پاسخگو است و می تواند حتی بیشتر از قبل تعداد معاملات را پشتیبانی کند ولی طبیعی است که لازمه سرویس‌دهی مناسب توسعه و بهبود مستمر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران با اشاره به برخی تغییرات در سامانه معاملاتی گفت: اخیرا بخش نمادهای پربیننده با نمادهای پرتراکنش جابجا شد تا بتوانیم دیتای بهتری را در اختیار سهامداران قرار دهیم.
 
وی توضیح داد: نمادهای پرتراکنش نشان دهنده شرکت هایی هستند که از  تعداد معاملات بالاتری برخوردارند، یعنی اقبال بیشتری به این نمادها در بازار وجود دارد و تراکنش های بیشتری را در داخل سامانه تولید می کنند.

دهقان همچنین اظهار داشت: تاکنون تلاش کرده ایم با سامانه موجود در صورت امکان ابزارهایی از قبیل اختیار معامله، معاملات آتی، گواهی سپرده و  فروش تعهدی را پیاده سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران با ابراز امیدواری درخصوص ایجاد توسعه های جدید روی سامانه معاملاتی گفت: انتظار می رود ابزارهای مدیریت ریسک را بیشتر در اختیار قرار دهیم تا افراد بتوانند چه در روال های مثبت و چه منفی بازار، ریسک خود را مدیریت کنند و با یک سود معقول در بازار فعالیت داشته باشند .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha