کرونا مصرف شن و نمک در راهداری خراسان رضوی را افزایش داد

مشهد- ایرنا- رییس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: محدودیتهای ترددی به خاطر کرونا باعث شده است که از آذر ماه امسال، مصرف شن و نمک برای مقابل با یخ زدگی جاده‌های استان در مقایسه با پارسال ۲.۵ برابر افزایش یابد.

علی رجایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تردد خودروها در جاده‌های برفی و یخ زده خود به خود به جذب شن و نمک و باز شدن یخ سطح جاده کمک می‌کرد که امسال به خاطر کاهش تردد خودروها در مسیرهای ارتباطی استان، راهداران در قالب طرح زمستانی مجورند بیشتر از قبل از ترکیب شن و نمک در مسیرها استفاده کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر طی سه مورد بارش برف در آذر ماه در مجموع ۹ هزار و ۵۵۰ تن شن و نمک مصرف شده است که این میزان معادل حدود ۴۰ درصد از شن ونمک تامین شده برای طرح راهداری زمستانی امسال است.

رییس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: قرار بود طرح راهداری زمستانی به صورت رسمی از ۱۵ آذر آغاز شود و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ادامه یابد اما به دلیل شروع زودهنگام بارش برف در منطقه، این طرح در واقع از ابتدای آذر ماه آغاز شد.

رجایی افزود: در عملیات راهداری زمستانی امسال ۷۳۳ راهدار با استفاده از ۵۳۴ دستگاه خودروی سبک و سنگین در قالب ۷۲ گروه در ۷۲ نقطه از راه‌های استان خراسان رضوی مستقر شده‌اند.

۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی این استان به طول ۵۷۴ کیلومتر با ۱۳۶ مقطع کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این راه‌ها وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها