گرد و غبار موجب کاهش دید افقی در محور زهکلوت به ایرانشهر شد

جیرفت - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان از بروز پدیده گرد و غبار و توفان شن در محور ارتباطی زهکلوت _ ایرانشهر خبر داد و گفت: رانندگان در این محور با احتیاط تردد کنند.

به گزارش ایرنا ، مسعود جمیلی کرمانی روز شنبه در جمع خبرنگاران دید افقی محور زهکلوت به ایرانشهر را در حال حاضر ۱۰۰ متر اعلام کرد و بر احتیاط بیشتر توسط رانندگان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: به دنبال بروز پدیده گرد و غبار و احتمال کاهش دید بیشتر در محورهای جنوب کرمان، راهداران شهرستان‌های جنوبی و گشت‌های راهداری به صورت آماده باش در آمده و در تمامی محورها حضور دارند.

وی تصریح کرد: مرکز مدیریت راه‌ها و حمل و نقل اداره کل راهداری جنوب کرمان در زمینه بروز پدیده توفان شن در محور زهکلوت به ایرانشهر اطلاع رسانی کرده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان با بیان اینکه در شرایط توفانی نیاز به روشن کردن چراغ‌های وسیله نقلیه است، بر کنترل چراغ‌ها و در صورت معیوب بودن، نسبت به رفع عیب قبل از خروج از حوزه جنوب کرمان به سمت استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

وی گفت: مردم در صورت مشاهده هر گونه مشکل جاده‌ای مانند ورود شن‌های روان به محور اصلی راه و اشیای مزاحم تردد، مراتب را به شماره ۱۴۱مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان اطلاع دهند.

سرخط اخبار استان‌ها