۳۵ پرونده برای مدیران کنترل کیفیت صنایع خراسان شمالی تشکیل شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل استاندارد خراسان شمالی گفت: بازرسی‌های این اداره در سال جاری به تشکیل ۳۵ فقره پرونده تخلف برای مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان انجامیده است.

به گزارش ایرنا فهیمه مهمان‌نواز روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال ۶۰۰ مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی استان انجام شده است که این رقم ۲ برابر برنامه تعیین شده برای این اداره کل در ۹ ماه امسال بوده است.

وی با بیان اینکه واحدهای صنایع غذایی استان به لحاظ کیفیت عملکرد خوبی دارند، گفت: تعداد واحدهای این استان محدود و همه آنها زیر کنترل استاندارد هستند.

وی از انتخاب ۲ واحد تولیدی استان به عنوان واحد نمونه و یک واحد دیگر به عنوان واحد برتر ملی خبر داد و افزود: پرونده واحدهای تولیدی برای انتخاب واحد نمونه در کشور بررسی می شود که روند ممیزی سختی نیز دارد، با این حال از استان ما سه واحد انتخاب شده است.

مهمان نواز افزود: مدیران کنترل کیفیتی که کار خود را به درستی انجام نداده و یا در انجام وظایف خود تخلفاتی را مرتکب شوند پس از تذکر و اخطار، در صورت تکرار خطا تعلیق می شوند.

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی اظهار داشت: برنامه امسال این اداره کل صدور ۲۱ پروانه کاربرد استاندارد بود که تاکنون ۳۰ پروانه صادر شده است که بیش از برنامه است و همچنین سه استاندارد تشویقی نیز برای واحدهای تولیدی استان صادر شده است.

وی با اشاره به انجام ۱۸ بازرسی از تجهیزات بازی پارک های استان، گفت: نیمی از بازرسی ها به پلمب تجهیرات بازی منتهی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بازرسی هایی که امسال از واحدهای تولیدی استان انجام شد نیز به پلمب هفت واحد متخلف تولید مصالح ساختمانی منجر شد.

مهمان نواز از اجرای ۸۰ درصد برنامه نمونه برداری از تولیدات واحدهای مختلف تولیدی استان خبر داد و افزود: تکلیف ما ۵۰۰ بازرسی و نمونه برداری است که تا پایان سال محقق می شود و در این بازرسی ها از خطوط تولید و انبارها هم نمونه برداری می شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال ۶ هزار بازرسی از بازار استان انجام شده است، اظهار داشت: سه هزار و ۱۸۵ قلم کالا از ۲۴۴ فرآورده که کیفیت آنها کم و مناسب برای عرضه و توزیع نبود از سطح بازار جمع آوری شد.

وی در حوزه اندازه شناسی نیز از اجرای آزمون های سنجش باسکول ها و جایگاه های عرضه سوخت خبر داد و افزود: سنجش ترازوهای فروش یکی از برنامه های استان بود که به شدت تحت تاثیر کرونا قرار گرفت اما این برنامه در حال اجراست.

مهمان نواز در مورد برنامه های استانداردسازی نیز گفت: امسال ۱۸ برنامه استانداردسازی تکلیف استان بود که ۲۳ برنامه و فراتر ازتکلیف ما اجرا و در بازنگری استانداردهای ملی نیز ۶۰ برنامه تکلیف استان بود که ۶۸ برنامه اجرا شده است.

وی با بیان اینکه هشت محصول کشاورزی استان نیز از نظر آلودگی بررسی می شود، اظهار داشت: سنجش آلودگی پسته، انگور و گیلاس، سیب و گلابی و همچنین سیب زمینی و پیاز استان در دست بررسی است که در پایان به منظور تشویق کشاورزان برای تولید محصولات عاری از آلایش، بازارچه هایی ویژه برای عرضه این محصولات در استان ایجاد می شود.

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی به پلمب آسانسور یکی از مجتمع های مسکونی استان اشاره کرد و گفت: مالک این مجتمع به اخطارهای چندباره برای رفع مشکلات فنی این آسانسور اقدام نکرده بود که نسبت به پلمب آن اقدام شد.

وی در مورد جعل علامت استاندارد نیز اظهار داشت: برای یک واحد تولیدی در شیروان به علت جعل علامت استاندارد و همچنین جعل مشخصات یک واحد تولیدی دیگر، پرونده تخلف تشکیل شده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها