۳۹۰ میلیون تومان هزینه امور فرهنگی مددجویان کمیته امداد بافق شد

یزد - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق گفت: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ مبلغ ۳۹۰ میلیون تومان در بخش‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و آموزشی ۳۳۰ دانش آموزان زیرپوشش این نهاد در شهرستان هزینه شد.

قاسم طلایی روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آنها در این مدت حدود ۵۰ میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی و کالای ورزشی دریافت کردند و ۶۵ درصد آنها از برنامه‌هاو مسابقات فرهنگی به صورت مجازی  هم استفاده کردند.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۶۰ نفر از خدمات فرهنگی و آموزشی سامانه نورالهدی آستان قدس رضوی بهره‌مند شدند.

به گفته این مسوول ۱۲ دانشجو از حمایت‌های کمیته امداد بافق برخوردارند و در این بازه زمانیِ  ۱۰ میلیون تومان بابت شهریه و کمک هزینه تحصیلی دریافت کردند.

وی یادآور شد: تاکنون ۱۰۷ دستگاه گوشی هوشمند موبایل و تبلت به دانش آموزان تحویل شد که ۳۷ دستگاه از محل اعتبار امداد تهیه شد و ۴۰ دستگاه هم  با مساعدت مجمع خیرین و بقیه به صورت وام در اختیار آنها قرار گرفت.

طلایی ادامه داد: در این مدت ۳۰ دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برای گذراندن دوره‌های « سربازِ ماهر» به واحد خودکفایی معرفی شدند و از برنامه ها و مهارت‌های پیش بینی شده  استفاده می کنند.

رییس کمیته امداد بافق به آموزش خانواده ها هم اشاره کرد و افزود: ۱۲۰ مادر سرپرست خانوار از طریق فضای مجازی با مربی خود در زمینه‌های احکام، قرآن و مسایل شرعی بهره‌مند شدند که از این بابت ۱۳ میلیون تومان از منابع داخلی کمیته امداد برای آنها هزینه شد.

 وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۰۹ یتیم و فرزند غیر یتیم نیازمند تحت حمایت ۸۴۴ حامی در چاچوب طرح اکرام ایتام و محسنین قرار دارند که ۹۲۸ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود به صورت نقدی و غیرنقدی کمک کردند.

به گفته طلایی، حامیان طرح اکرام ۵۳۰ میلیون تومان کمک نقدی و ۳۹۸ میلیون تومان کمک غیرنقدی مانند لوازم زندگی، ملزومات آموزشی تحصیلی، جهیزیه، خرید تبلت، و بسته معیشتی به فرزندان یتیم  مساعدت کردند.

در حال حاضر هزار و ۳۳۶ نفر شامل ۹۰۰ خانواده ( تک خدمتی و چند خدمتی) از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهریزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها