شمشیربازان خراسان شمالی توان خرید تجهیزات این رشته را ندارند

بجنورد- ایرنا- سرپرست هیات ورزشی شمشیربازی خراسان شمالی گفت: اگرچه این رشته ورزشی در استان دارای سالن اختصاصی برای تمرینات است اما تامین تجهیزات این رشته خارج از توان مالی ورزشکاران است.

جواد نظری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وسایل رشته ورزشی شمشیربازی وارداتی و بسیار گران است و خرید آن خارج از توان مالی ورزشکاران این رشته ورزشی است.

وی افزود: در حقیقت ورزشکاران این رشته ورزشی بیشتر از لباس های دسته دوم و شمشیرهای تعمیر شده برای تمرینات استفاده می کنند.

سرپرست هیات شمشیربازی خراسان شمالی با بیان اینکه این هیات ورزشی درآمد ثابت یا اعتبار مشخصی برای این هیات وجود ندارد، یادآور شد: ورزشکاران شمشیربازی در استان بیشتر با هزینه های شخصی این رشته ورزشی را پیگیری می کنند و تنها علاقه باعث ماندگاری آنها در این رشته شده است.

نظری با بیان اینکه تنها ۲۷ ورزشکار آقا و خانم به صورت حرفه ای در استان زیر نظر پنج مربی مورد تایید فدراسیون فعالیت می کنند، تصریح کرد: این رشته ورزشی جزو رشته های خاص و هزینه بری است که در این بین جذب حامی مالی نقش موثری در توسعه شمشیربازی خراسان شمالی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این هیات ورزشی در استان هم اکنون در رده بندی هفدهم فدارسیون قرار دارد، افزود: هیات شمشیربازی خراسان شمالی در کارنامه ورزشی خود هم اکنون ۲ دوره سونی تیمی کشور و  یک عنوان قهرمانی در رده سنی نونهالان و دعوت به اردوی تیم ملی جوانان و نوجوانان دارد.

هیات شمشیربازی خراسان شمالی از سال ۸۹، در مرکز استان شروع به فعالیت کرده است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها