شهرداری بیش از ۸۰ کیلومتر معابر شیروان را نمک‌پاشی کرد

بجنورد- ایرنا- شهردار شیروان گفت: با توجه به بارش برف و یخبندان شدید در سطح معابر و خیابان‌های این شهر، شهرداری بیش از ۸۰ کیلومتر از معابر اصلی و فرعی را شن‌ریزی و نمک‌پاشی کرد.

شاهرخ شاهرخی، شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نقشه بحران شهر به چهار نقطه تقسیم شده که ۳۰ نفر از نیروهای آماده‌باش شهرداری در قالب پنج گروه عملیاتی اقدام به شن ریزی در سطح معابر، گذرگاه های پرتردد و خیابان ها می کنند.

وی گفت: نیروهای در حال فعالیت از دیروز تاکنون با پنج دستگاه ماشین آلات اقدام به ۲ بار شن و نمک ریزی در ورودی و خروجی های شرقی و غربی شهر و مسیرهای اصلی و پرتردد کرده اند که بیشترین عملیات انجام شده در میدان امام علی (ع) به سمت معلم و بالعکس، کمربندی خاتم الانبیا (ص) و مسیر جاده کوهستان‌پارک شیرکوه بوده است.

شاهرخی افزود: همچنین یک گروه سیار در حاشیه شهر، مسیر ۲ بیمارستان و نیز مجموعه مسکن مهر کوی وحدت، که اصولا در حوزه کاری شهرداری نیست، را از برف و یخ پاکسازی و نسبت به رفع لغزندگی مسیر آنها اقدام کرده است.

شهردار شیروان گفت: با توجه به سنگینی بارش برف که می تواند برای درختان خطرناک بوده و موجب شکستن شاخسار آنها به خصوص درختان کاج شود، شماری از نیروهای شهرداری اقدام به تکاندن شاخه های درختان و پاکسازی آن از برف کردند که در این خصوص از شهروندان درخواست می شود از تکان دادن درختان که منجر به شکستن شاخه های آنان می شود جدا خودداری کنند.

هواشناسی خراسان شمالی روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه ای از بارش برف و باران و کولاک برف در مناطق کوهستانی این استان تا روز یکشنبه خبر داده بود.

براساس این اطلاعیه دمای هوا هم در برخی مناطق استان در این بازه زمانی به ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر خواهد رسید.

شیروان با ۸۵ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها