توسعه هفت واحد صنعتی استان همدان با اعتباری بالغ بر ۱۲۵۰میلیارد تومان

همدان-ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از اجرای طرح توسعه در هفت واحد صنعتی استان خبر داد و گفت: این طرحها با سرمایه گذاری بیش از ۱۲۵۰ میلیارد تومان به ثمر نشسته و تا پایان سال به صورت رسمی به بهره برداری می‌رسد.

حمیدرضا متین روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شرکت «ارابه نسیم» یک واحد ذوب با هدف تولید میلگرد فولادی اضافه شده که اکنون در مرحله نصب ماشین آلات است.

او گفت: بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای اجرای طرح توسعه اینواحد صنعتی سرمایه گذاری شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به اجرای طرح توسعه شرکت های «بافتینه» و «بافتسان» اشاره کرد و افزود: این صنایع تا ۲۲ بهمن به صورت رسمی به بهره برداری می‌رسد.

وی تاکید کرد: این صنایع پارچه «ملت بلون» تولید می کنند که در تولید ماسک مصرف می شود و از محصولات استراتژیک کشور است.

متین گفت: همچنین طرح توسعه بافتسان آغاز و ماشین آلات موردنیاز نصب شده و پروانه بهره برداری برای این بخش نیز صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: در واحد بافتینه هم خارجی ها استقرار یافته و ظرف ۱۰ روز آینده ماشین‌آلات مربوطه نصب می‌شود.

به گفته او، برای اجرای طرح توسعه ۲ شرکت بافتینه و بافتسان حدود ۴۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و هر دو طرح توسعه ای همزمان با ایام الله دهه فجر به بهره برداری می‌رسد. 

متین همچنین به طرح توسعه «فروسیلیس آذرخش» اشاره کرد و افزود: این طرح نیز با ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در مراحل نهایی نصب ماشین‌آلات است.

وی ادامه داد: طرح «آذرین‌آسا» نیز با قوت در حال اجرا و تکمیل است و بی‌تردید تا پایان سال جاری راه‌اندازی می‌شود. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: واحد تولیدکننده «خمیرالکترود»  نیز برای نخستین بار در کشور احداث شده، اگرچه سرمایه گذاری بالایی ندارد اما شرکت دانش بنیان است و محصولی تولید می کند که وارداتی است.

او تصریح کرد: این واحد در شهرک صنعتی ویان احداث شده و در مرحله تولید آزمایشی است. 

متین همچنین از تولید چهار قلم دارو و یک ماده اولیه در شرکت داروسازی «فاران شیمی» استان همدان خبر داد و افزود: این طرح توسعه ای هم با ۵۰ میلیارد تومان سرمایه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

استان همدان دارای یک هزار و ۶۰ واحد صنعتی فعال است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha