فراکسیون الصادقون عراق: خون شهیدان سلیمانی و المهندس هدر نخواهد رفت

بغداد - ایرنا - عضو فراکسیون «الصادقون» در پارلمان عراق تاکید کرد که خون فرماندهان شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» به هدر نخواهد رفت و ما به بیرون راندن اشغالگران آمریکایی برای پاسداشت خون این عزیزان ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، «محمد البلداوی» نماینده فراکسیون الصادقون در پارلمان عراق امروز (شنبه) تصریح کرد: حمله هوایی خیانتکارانه آمریکای شرور در نزدیک فرودگاه بغداد که به شهادت فرماندهان شهید (سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق ) و همقطاران آنها منجر شد، بدون بازخواست نخواهد ماند.

وی گفت: پیروزیهای بدست آمده علیه گروهک‌های جنایتکارانه «داعش» و حامیان صهیونیستی – آمریکایی آنها با بازوان عراقی‌ها و دلاوران سازمان «الحشد الشعبی» و نیروهای امنیتی حاصل شد و از این رو، عراق نیازی به حضور آمریکایی‌ها در خاک خود ندارد و دولت نباید در اخراج کردن آنها تعلل کند.

البلداوی افزود: جانفشانی‌ها و خون فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس به هدر نخواهد رفت و ما در مسیر اخراج آمریکایی‌ها و تحقق حاکمیت عراق برای قدردانی از این فرماندهان و وفاداری به خونهای پاک آنها، به مسیر مقاومت ادامه می‌دهیم.

وی تصریح کرد: خروج اشغالگران آمریکایی از عراق یکی از خواسته‌های ثابت ما برای قدردانی از خون این فرماندهان شهید است.

به نوشته خبرگزاری «العهد نیوز»، عضو فراکسیون الصادقون در پارلمان عراق تاکید کرد: ما هرگونه تعلل در نهایی کردن نتایج تحقیقات مربوط به جنایت فرودگاه بغداد را تحمل نخواهیم کرد.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس باعث شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =