جلوگیری از انتشار ۳.۷ میلیون تن گاز گلخانه‌ای تا پایان آبان

تهران - ایرنا - استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان آبان ماه مانع از انتشار سه میلیون و ۷۵۶ هزارتن گاز گلخانه‌ای شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، گزارش تازه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران که در باره وضعیت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان آبان ماه است نشان می‌دهد که این نوع انرژی توانسته از مصرف هزار و ۲۲۵ میلیون  لیتر آب صرفه جویی کند.

استفاده از انرژی های تجدید پذیر در آبان ماه توانسته صرفه جویی معادل یک هزار و ۵۸۱ میلیون متر مکعب گاز طبیعی به همراه داشته باشد.

همچنین میزان برق تولید شده از منابع انرژی های تجدید پذیرو بهره وری برق در آبان ماه به پنج میلیارد و ۵۶۸ میلیون کیلوات ساعت رسید. 

استفاده از انرژی های تجدید پذیر همچنین مانع از انتشار آلاینده های محلی به میزان ۲۳.۶ هزارتن شده است.

سهم نیروگاه های انواع انرژی های تجدیدپذیر در آبان ماه امسال به عدد۸۴۴.۵۹ مگاوات رسید.

به گزارش ایرنا، وزیر نیرو پیشتر گفته بود که ۲۶۰ مگاوات ظرفیت تجدیدپذیر در حال ساخت در کشور وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود اکثر آن‌ها تا پایان فعالیت دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

این درحالی است که در برنامه ششم توسعه(۱۳۹۶- ۱۴۰۰) تاکید شده سهم این نوع انرژی ها باید به۵ درصد افزایش یابد که هنوز تا تحقق آن فاصله زیادی وجود دارد.

براساس قانون پنج ساله برنامه ششم توسعه( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶) دولت باید سهم نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک را تا پایان اجرای آن به حداقل پنج درصد برساند ، امابه گفته سخنگوی سازمان ساتبا این سهم اکنون به یک درصد رسیده که نسبت به گذشت سال‌های برنامه، با عقب ماندگی روبرو است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha