معاون فرماندار دامغان: بصیرت فکری و عملی درس بزرگ ۹ دی است

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار دامغان گفت: شناخت راه حقیقت و حفظ بصیرت فکری و عملی، از مهم‌ترین و اصلی‌ترین درس‌های یوم‌الله ۹ دی است.

سید حسن شاهچراغ روز شنبه در نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی بزرگداشت ۹ دی  در محل سالن جلسات فرمانداری دامغان افزود: فتنه‌گران برای نفوذ خود از شیوه‌های مبارزه نرم استفاده می‌کنند و از چهره‌های مقدس، موجه و شعارهای عوام‌فریبانه و تفرقه‌افکنانه بهره‌برداری می‌کنند. 

وی اظهار داشت: بدون شک همه باید با شناخت کامل از دشمنان، همواره بصیرت خود را حفظ کنیم و اجازه حرکت و نفوذ دشمن را بگیریم. 

شاهچراغ تصریح کرد: با توجه به شرایط نارنجی شهر دامغان و ضرورت بزرگداشت یوم الله ۹ دی، باید برای برگزاری این دهه و زنده نگه داشتن یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ابتکار به خرج داد و مراسم‌های متنوع را به صورت خاص و نوآورانه برگزار کرد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار دامغان گفت: همه مسوولان باید در حد توان، برنامه‌های متناسب با این دهه را در دستور کار قرار دهند و فضاسازی عمومی در سطح شهر نیز مورد توجه قرار گیرد. 

هدف دشمن ضربه به خانواده‌های ایرانی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دامغان نیز در این نشست گفت: سرمایه گذاری اصلی دشمن، امروز تهاجم فرهنگی و ضربه زدن به خانواده و فرزندان جامعه است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسین صبوری ادامه داد: هدف دشمن جدا کردن فرزندان، نوجوانان و جوانان از رهبری و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید در برابر این نقشه شوم آن‌ها اقدام های فرهنگی لازم انجام شود. 

وی نقش رهبری را در صحنه‌ها و حوادث جامعه تأثیرگذار دانست و گفت: بدون شک حفظ عزت، استقلال و آبروی جمهوری اسلامی در ارتباط تنگاتنگ با نقش مقام معظم رهبری است و باید بیانات رهبر معظم انقلاب مورد توجه و الگو برای همه مردم و مسوولان باشد. 

بصیری به سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: دشمن باید از نام سلیمانی ترس و هراس داشته باشد و در این راستا همه باید در حد توان ارزش‌ها را دنبال کنیم و به دید عموم قرار دهیم.

۹ دی‌ روز شکست دشمن در برابر ولایت‌مداری مردم است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دامغان در این نشست، ۹ دی را نماد عزت، استقلال و حضور چشمگیر مردم در صحنه دانست و گفت: ۹ دی‌ماه تنها یک یوم الله نیست، بلکه درس بزرگ و ماندگار ایران اسلامی برای دشمن و نشان‌دهنده بصیرت مردم در برابر دسیسه‌های استکبار جهانی است. 

 حجت‌الاسلام سید جعفر میرعلی اکبری گفت: که باتوجه به شرایط کرونا، این روز بزرگ باید امسال به صورت خاص مورد توجه قرار گیرد. 

وی ادامه داد: با توجه به قرارگیری مناسبت‌های فاطمیه اول، سالگرد سردار سلیمانی، اربعین شهید فخری زاده، و مناسبت‌های متنوع دیگر، از ۹ الی ۱۹ دی ماه امسال به نام دهه ولایت و بصیرت نام‌گذاری شده است. 

میرعلی اکبری اظهار داشت: با توجه به درگیری جهان با ویروس کرونا، بسیاری از برنامه‌های این دهه در بستر فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها