متقاضیان مسکن ملی در مهاباد ۳۴۸ میلیارد ریال واریز کردند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد گفت: ۸۷۰ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان ضمن افتتاح حساب شخصی، ۳۴۸ میلیارد ریال واریز کرده‌اند.

سوران کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پول واریز شده در حساب شخصی متقاضیان به صورت بلوکه باقی خواهد ماند و با توجه به پیشرفت فیزیکی از حساب آنان به پیمانکار پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: در مهاباد بیش از ۶ هزار و ۶۰ نفر در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۸۷۰ نفر موفق به پرداخت وجه اولیه به شماره حساب‌های خود شدند.

رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد با بیان اینکه روز گذشته مهلت پرداخت وجه این طرح به اتمام رسیده، اظهار داشت: واریز نشدن وجه ۴۰۰ میلیون ریالی متقاضیان مسکن ملی به معنی انصراف آنان از این طرح بوده است.

کریمی اضافه کرد: این مبلغ به صورت علی الحساب تعیین شده است و در صورت نیاز به پرداخت سهم آورده از سوی متقاضیان در مراحل بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: به اندازه کافی و با لحاظ تمام واجدین شرایط زمین و سایر زیرساخت‌ها برای احداث مسکن اقدام ملی در این شهرستان فراهم شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.  

طرح "اقدام ملی تولید وعرضه مسکن" به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.

استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها