آمار ازدواج در کردستان ۱.۹ درصد کاهش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر میزان واقعه ثبت شده ازدواج در استان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱.۹ درصد کاهش داشته است.

حسن صومی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طی ۹ ماهه امسال ۱۰ هزار و ۳۸ واقعه ازدواج در این استان به ثبت رسیده است، اظهار داشت: این میزان ازدواج ثبت شده در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱.۹ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه سن ازدواج  دراستان هم افزایش پیدا کرده است، اضافه کرد:  میانگین سن ازدواج ثبت شده بار نخست مردان ۲۷.۶ سال و بار اول زنان هم ۲۳.۴ سال بوده که این آمار بیانگر روند افزایشی سن ازدواج است.

صومی با اشاره به اینکه از وقایع چهارگانه حیاتی آمار مربوط به ولادت و ازدواج ۹ ماهه امسال قابل انتشار است، گفت: در این مدت ۱۷ هزار و ۵۰۴ واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۴.۲ درصد کاهش داشته است.

وی یادآور شد: آمار ۹ ماهه همه وقایع حیاتی توسط سازمان ثبت احوال کشور هنوز منتشر نشده و به محض انتشار و اعلام آن این مهم را هم به اطلاع مردم استان می‌رسانیم.

اولین دفتر ثبت احوال در استان کردستان سال ۱۳۰۵ در سنندج تاسیس شد و هم اکنون ۴۱ دفتر پیشخوان فعال و پنج دفتر پستی در سطح استان خدمات در زمینه‌های مختلف ثبت وقایع حیاتی به مردم ارائه می‌دهند.

استان کردستان طبق سرشماری سال ۹۵ یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ آبادی زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =