دمای کوهرنگ به ۲۲ درجه سانتی‌گراد زیرصفر رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش محسوس دمای هوای این استان در روز شنبه، گفت: با استقرار توده هوای سرد در استان دما در کوهرنگ به ۲۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید.

مهران چراغپور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دما در شهرستان‌های مختلف استان بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش یافته و یکی از سردترین روزهای سال به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: دمای زیر صفر همچنین در شهرکرد به ۱۳ درجه سانتی‌گراد، لردگان ۱۱ درجه ، اردل ۶ درجه، لردگان پنج درجه، بروجن ۱۲ درجه، فرخشهر ۱۱ درجه، شلمزار ۱۰ درجه، آورگان ۱۳ درجه، ایلبگی هشت درجه و بن ۱۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

چراغپور استقرار هوای سرد در استان را تا اواسط هفته پیش‌بینی کرد و گفت: تا پایان هفته بارشی در استان پیش‌بینی نمی‌شود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش‌های سال آبی جاری استان را ۲۰۱ میلیمتر اعلام کرد و افزود: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۶ درصد افزایش دارد.

 به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه سه رودخانه زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha