سارقان ۸۰۰ تخته فرش نفیس قم در کرج دستگیر شدند

کرج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی البرز گفت: افرادی که با صدور چک های جعلی اقدام به خرید ۸۰۰ تخته فرش و تابلو فرش نفیس از تعدادی فروشگاه های قم کرده بودند در کرج ستگیر شدند.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، سرهنگ محمد نادربیگی  اظهارداشت که در پی دریافت یک فقره حکم نیابت قضایی از استان قم مبنی بر کلاهبرداری از مغازه های فرش فروشی در شهر قم پیگیری موضوع و شناسایی افراد کلاهبردار در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: طبق این پرونده ، افرادی در پوشش خریدار فرش و تابلو فرش  با مراجعه فروشگاه های بزرگ قم  اقدام به خرید تعداد زیادی فرش  و تابلو فرش  نفیس و ابریشمی با ارائه چک های تقلبی کرده و از منطقه متواری می شوند.
رییس پلیس آگاهی استان البرز گفت: تحقیقات اولیه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی قم در حال انجام بود که بنا به اظهارات تعدادی از شکات که متوجه شده بودند فرش های آن ها در سایت خرید و فروش کالا برای فروش عرضه شده است که با هماهنگی های انجام شده با فروشنده قرار گذاشته شد و خریدار برای تحویل فرش هانشانی مکانی در شهر کرج ارائه کرد..
وی افزود: پلیس آگاهی استان البرز با دریافت نیابت قضایی تحقیقات را در این خصوص آغاز و با بررسی سایت های خرید و فروش کالا و بر اساس  اظهارات مال باختگان و با انجام اقدامات گسترده پلیسی سرنخی از متهمان را در منطقه رجایی شهر کرج  کشف کردند.
نادربیگی خاطرنشان کرد: کارآگاهان به محل مورد نظر اعزام و پس از چندین ساعت تحت نظر قرار دادن مخفیگاه متهمان،در یک عملیات غافلگیرانه سه  نفراز آن ها را دستگیر و دربازرسی از محل هشت تخته فرش ابریشمی کشف کردند.
این مسوول انتظامی بیان داشت: متهمان ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر خرید ۸۰۰ تخته فرش و تابلو فرش های نفیس با استفاده از چک جعلی اذعان داشتند که فرش ها را برای خرید در سایت های رسمی خرید و فروش کالا گذاشته و تعدادی را نیز به تهران منتقل کرده و در داخل یک انباری مخفی کرده اند .
 رییس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که بر اساس نظر کارشناسان ارزش اموال  ۲۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است گفت : متهمان برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان قم منتقل شدند .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha