تعداد کارگران دارای حقوق معوق در استان مرکزی ۷۹ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تعداد کارگران دارای حقوق معوق در این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل ۷۹ درصد کاهش یافته و از چهار هزار و ۹۲۸ نفر به یک‌هزار و ۵۸ نفر رسیده است.

«محمدتقی‌ آبایی‌هزاوه» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق نیز  در این استان در ۹ ماه امسال  نسبت به مدت مشابه قبل، ۴۲ درصد کاهش یافته و از  ۴۱ مورد به ۲۴ واحد رسیده است.

وی اظهار داشت: تعداد ماههای دارای حقوق معوق این استان در پایان آذرماه امسال به ۱۵۹ ماه رسیده که نسبت به مدت مشابه قبل، کاهش ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

آبایی‌هزاوه گفت: کارگران شهرستان‌های آشتیان، خنداب، دلیجان، محلات و کمیجان دارای حقوق معوق نیستند و امید است در سایر شهرستان‌های  استان نیز حقوق معوق  به صفر برسد.

وی گفت: بیشترین واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق با ۱۵ واحد در شهرستان ساوه و پس از آن با ۱۰ واحد در شهرستان اراک قرار دارند.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و با دارا بودن حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک، یکی از استان های با جمعیت کارگری زیاد محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =