فرانسه از شناسایی نخستین مبتلا به گونه جدید ویروس کرونا خبر داد

تهران - ایرنا - وزارت بهداشت فرانسه از شناسایی نخستین مورد مبتلا به گونه جدید ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوپریزین؛ وزارت بهداشت فرانسه از شناسایی نخستین مورد مبتلا به گونه جدید ویروس کرونا در این کشور خبرداد.

این رسانه فرانسوی به نقل از وزارت بهداشت این کشور افزود: آزمایش گونه جدید کرونای یک مرد فرانسوی مقیم انگلیس در شهر تور/Tours (شهری در مرکز فرانسه) مثبت اعلام شده و در حال حاضر در قرنطینه به سر می برد.

«اولیویه وران» وزیر بهداشت فرانسه پیشتر در گفت‌وگو با رادیو اروپا ۱ گفته بود که ممکن است گونه جدید ویروس کرونا در حال انتشار در فرانسه باشد هر چند که آزمایش‌های اخیر آن را شناسایی نکرده‌اند.

وی افزود که واکسن‌هایی که به تازگی برای از بین بردن این ویروس ساخته شده‌اند می‌توانند در برابر گونه جدید آن نیز کارساز باشند.

به گزارش فرانس ۲۴؛ پس از تایید واکسن کرونای شرکت فایزر- بایون تک توسط سازمان دارویی اروپا، نهاد نظارت بر وضعیت بهداشت و سلامت فرانسه نیز این واکسن را برای استفاده در سراسر کشور تایید کرده است.

 امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه نیز در واکنش به کشف گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس و نگرانی های جهانی نسبت به وضعیت جدید شیوع کرونا گفت: لازم است سطح هوشیاری و آمادگی های مرتبط با تدابیر کرونایی در فرانسه افزایش یابد.

مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس هفته پیش خبر داد که گونه جدیدی از ویروس کرونا که سرعت سرایت بیشتری دارد در جنوب شرقی این کشور شیوع یافته است. در همین حال بیشتر کشورهای اروپایی برای جلوگیری از گسترش این ویروس، سفرها از انگلیس و بالعکس را متوقف کرده‌اند.

امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه پس از مثبت اعلام شدن ابتلایش به کرونا در قرنطینه به سر می برد.کاخ الیزه روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد که رئیس جمهوری فرانسه عاری از علائم بیماری کووید ۱۹ است و دیگر نیازی به ماندن در قرنطینه نیست.

در پی شیوع ویروس کرونا در فرانسه تا کنون دو میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۷۱ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۶۲ هزار و ۴۲۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

براساس داده های ارائه شده توسط مرکز ورد متر، فرانسه هم اکنون در جایگاه پنجم بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha