مدارس چهاردانگه ساری فردا شنبه تعطیل است

ساری - ایرنا - آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که به علت بارش برف سنگین و پیش‌بینی یخبندان صبحگاهی ، تمامی مدارس منطقه چهاردانگه فردا شنبه ۶ دی ماه تعطیل است.

روابط عمومی این اداره کل با انتشار اطلاعیه ای ، نوشت : مدارس منطقه چهاردانگه به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی ، برودت هوا و بارش برف تعطیل است و حتی برای رفع اشکال درسی و امور جاری هم باز نخواهند بود.

در این اطلاعیه از مدیران و معلمان هم خواسته شده حتی برای پیگیری امور اداری ، ارائه کاربرگ به دانش آموزان و پاسخگویی به سئوالات در مدارس حضور نیابند و با همکاری خانواده ها و دانش آموزان از بسترهای مجازی استفاده کنند.

آموزش و پرورش مازندران همچنین اعلام کرد که آزمون های حضوری مدارس به صورت غیرحضوری اجرا و یا به روزهای دیگر موکول شود.

اگر چه آموزش حضوری در بیش از ۹۵ درصد مدارس مازندران دستکم از ۲ ماه پیش با شروع موج سوم شیوع کرونا در استان تعطیل و مجازی شد ، ولی این شیوه در مدارس مناطقی که از زیرساخت های مورد نیاز ارتباطی برخوردار نبودند مانند منطقه چهاردانگه و یا دارای دانش آموزان اندک بودند ، با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دادند.

همچنین طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش ، امتحانات نیم ترم نخست بعضی مقاطع و پایه ها در برخی دروس هم حضوری اعلام شد.طبق این دستورالعمل برای دانش‌آموزان پایه اول و دوم مقطع ابتدایی به لحاظ اهمیت دروس خواندن و نوشتن و ریاضی، آزمون عملکردی فقط در این ۲ درس به‌صورت حضوری و با حفظ و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و گروه‌بندی دانش‌آموزان باید برگزار شود.

 دانش آموزانی پایه دوازدهم سال گذشته که شهریور و خرداد ماه امسال در یک یا چند درس موفق به اخذ نمره قبولی نشدند نیز باید به صورت حضوری در آزمون مربوط به دروس کسری خود شرکت کنند. 

آزمون نوبت نخست برای دانش آموزان طرح جامع ایثارگران، پایه نهم بزرگسالان و آموزش از راه دور نیز به صورت حضوری برگزار خواهد شد.  

بر اساس دستور العمل زمان برگزاری امتحانات داخلی نوبت اول و دوم متوسطه از ششم تا ۲۴ دی و امتحانات شاخه فنی‌ و حرفه‌ای به‌جز هفت رشته خاص از ششم تا ۱۷ دی تعیین شده است.

در دوره ابتدایی نیز مدارس از ۱۵ دی به مدت ۲ هفته فرصت دارند گزارش پیشرفت تحصیلی - تربیتی نوبت اول را تکمیل و به ادارات آموزش و پرورش گزارش کنند.

مازندران در سال تحصیلی جاری ۵۰۸ هزار دانش آموزان در سه مقطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم دارد که با توجه به شیوع ویروس کرونا حدود ۹۳ درصد از آنها به صورت غیر حضوری تحصیل می کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha